ویژه برنامه «مشق کتاب، کتابت جملات تاثیرگذار درباره‌ کتاب» با حضور استادان برجسته انجمن خوشنویسان شیراز برگزار شد.
استادان خوشنویسی شیراز «مشق کتاب» کردند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در فارس، در ادامه برنامه‌های هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، ویژه‌برنامه «مشق کتاب»، با حضور استادان برجسته انجمن خوشنویسان شیراز در کتابخانه رییسی اردکانی شیراز برگزار شد. در این مراسم جمعی از خوشنویسان شیرازی به کتابت جملات تاثیرگذار درباره‌ کتاب پرداختند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به مشق کتاب عنوان کرد: این برنامه در راستای حمایت هنرمندان از کتاب و کتابخانه انجام شد و امیدوام هنرمندان عزیز استان فارس در سایر رشته های هنری نیز با برگزاری برنامه‌های ابداعی زمینه‌ساز ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان هنرمندان و علاقه‌مندان شوند.

روح‌الله منوچهری تصریح کرد: آثار کتابت شده با موضوع جملات کتاب و کتابخوانی است و این آثار هنری در کتابخانه‌های عمومی شیراز قرار خواهد گرفت.

مجید چیزفهم، رییس انجمن خوشنویسان شیراز در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب با اشاره به برنامه مشق کتاب عنوان کرد: این برنامه به عنوان یک بداهه‌نویسی خوشنویسی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد.

وی به هنر خوشنویسی اشاره کرد و گفت: خوشنویسی هنری است که از دیرباز به‌عنوان یک هنر مقدس و معنوی از آن نام برده می‌شود و در خیلی از برنامه‌های فرهنگی، ادبی و مذهبی این هنر حضور داشته و ارتباطی که با سایر هنرها دارد این است که خوشنویسی هنری است که حافظ بسیاری هنرهای دیگر هم بوده است.

رییس انجمن خوشنویسان شیراز به ارتباط خوشنویسی و کتاب اشاره کرد و گفت: در گذشته افرادی بودند که با قلم و دوات مطالب را می‌نگاشتند. اگر غیر از این بود از آثار علمی، ادبی و هنری چیزی برجای نمانده بود. این هنر کماکان و در هر زمانی در خدمت بشریت، فرهنگ و ادب بوده است.

در پایان این نشست، از مجید چیزفهم، فرهاد نصیری، سیداحمد علوی، مجید رستگار، مریم همایونی، سعیده قناعت‌پیشه، محمد جامعی و سیدعبدالسلام غازی، اساتید برجسته خوشنویسی شیراز که در برنامه مشق کتاب حضور داشتند، قدردانی شد.
کد مطلب : ۳۲۹۱۸۱
https://www.ibna.ir/vdcbw9bf8rhb58p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401