انتشارات موسسه فرهنگی و هنری جهان کتاب منتشر کرد:

بررسی میراث ۳۰ ساله پوتین در «روسیه بدون پوتین»

نویسنده کتاب «روسیه بدون پوتین» می‌گوید در چارچوب کنونی اقتصاد سیاسی روسیه مبتنی بر درهم‌تنیدگی دولت و کلان‌سرمایه‌داران اولیگارش، روسیه بعد از پوتین تفاوت چندانی با این‌گذشته نمی‌کند.
بررسی میراث ۳۰ ساله پوتین در «روسیه بدون پوتین»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «روسیه بدون پوتین؛ پول، قدرت و افسانه‌های جنگ سرد نوین» نوشته تونی وود برگردان پیروز اشرف از سوی انتشارات جهان کتاب راهی بازار نشر شد. این کتاب شش فصل دارد که عناوین آن شامل: «آن مرد و نظام»، «چهره‌های قدرت»، «ارثیه‌های سرخ»، «اپوزیسیون چندپاره»، «بعد از میدان» و «روسیه در جهان». 

هدف تونی وود از نگارش کتاب آن، بررسی میراث به جا مانده ۳۰ سال گذشته پوتین برای جانشینان‌ اوست. این‌کتاب یک‌بار دیگر در سال ۲۰۲۰ به‌صورت جیبی منتشر شد که در آن تغییرات قانون اساسی روسیه در ژانویه ۲۰۲۰ در ارتباط با محدودیت دوره‌های ریاست‌جمهوری نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نسخه‌ای که پیروز اشرف آن را ترجمه کرده، براساس چاپ سال ۲۰۲۰ این‌کتاب است.

امروز نمی‌توان بدون فکر کردن به ولادیمیر پوتین به روسیه فکر کرد. او بیش از هر رهبر بزرگ ملی دیگری، کشور خود را در چشمان جهان خارج تجسم می‌بخشد و به میزان فوق‌العاده‌ای بر پوشش رسانه‌های غربی از آن تسلط دارد. نویسنده می‌گوید در چارچوب کنونی اقتصاد سیاسی روسیه مبتنی بر درهم‌تنیدگی دولت و کلان‌سرمایه‌داران اولیگارش، روسیه بعد از پوتین تفاوت چندانی با این‌گذشته نمی‌کند.

تونی وود دکترای خود را در دانشگاه نیویورک در سال 2020 به دست آورد و از سال 2020 تا 2022 پژوهشگر و مدرس مطالعات آمریکای لاتین در پرینستون بود. تحقیقات او بر چگونگی تفکر چپ رادیکال آمریکای لاتین در مورد نژاد، طبقه، ملت و امپراتوری در دوره بین دو جنگ متمرکز است و ارتباطات بین مکزیک، کوبا و اتحاد جماهیر شوروی را دنبال می‌کند.

کتاب «روسیه بدون پوتین؛ پول، قدرت و افسانه‌های جنگ سرد نوین» نوشته تونی وود برگردان پیروز اشرف در 232 صفحه به بهای 90 هزار تومان از سوی انتشارات موسسه فرهنگی و هنری جهان کتاب به چاپ رسید.
کد مطلب : ۳۲۸۷۲۰
https://www.ibna.ir/vdcj8oetyuqe8az.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ