در دیدار با مادر شهید معماریان و همزمان با هفته دفاع مقدس عنوان شد؛

«تنها گریه کن» روایتی کم‌نظیر از زندگی شهید معماریان است

مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در هفته دفاع مقدس به منظور تکریم و پاسداشت مقام شهدا، با اشرف‌السادات منتظری، مادر شهید معماریان دیدار و گفت‌وگو کرد.
«تنها گریه کن» روایتی کم‌نظیر از زندگی شهید معماریان است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، به‌مناسبت هفته دفاع مقدس مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، با حضور در منزل شهید دفاع مقدس محمد معماریان با اشرف‌السادات منتظری مادر این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.

توکلیان در این دیدار گفت: کتاب «تنها گریه کن» که روایتی کم‌نظیر از زندگی شهید محمد معماریان و فداکاری‌های مادرانه، عاشقانه و جهادی شماست تاکنون دو تقریظ از مقام معظم رهبری دریافت کرده است که اولی درباره خود کتاب و دومی درباره ترکیب‌بندی است که سرکار خانم مستشارنظامی، دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با موضوع فداکاری‌های شما مادر والامقام شهید سروده‌اند.

وی افزود: در این تقریظ، مقام معظم رهبری فرموده‌اند که «ای کاش برای دیگر مادران ارجمند شهدای قم نظیر مادران شهید زین‌الدین و در سراسر کشور نیز، زلال قریحه شاعران، آثاری بیافریند.»  بر این اساس و طبق فرمایش معظم‌له، کنگره شعری با موضوع مادران شهید در محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شکل گرفته است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم بیان کرد: این رویداد فرهنگی از برکت شهید محمد معماریان، روایت مادرانه و عاشقانه حضرتعالی و کتاب ارزشمند «تنها گریه کن» با قلم توانمند سرکار خانم اسلامی و روایت حاج حسین کاجی است.
کد مطلب : ۳۲۶۷۳۲
https://www.ibna.ir/vdcaeineu49nu01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401