با شعار نهضت هنری و جهاد تبیین

دومین جشنواره ملی «رسم سرخ» برگزار می‌شود

دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای «رسم سرخ» در حوزه ایثار و شهادت با شعار «نهضت هنری و جهاد تبیین» برگزار می‌شود.
دومین جشنواره ملی «رسم سرخ» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جشنواره «رسم سرخ» یک رویداد ملی است و قرار است با مشارکت 33 نهاد مختلف از جمله خانه کتاب و ادبیات ایران و خبرگزاری ایبنا برگزار شود. شعاری که برای این رویداد انتخاب شده «نهضت هنری و جهاد تبیین» است.
 
این جشنواره از سوی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود و علاقمندان برای شرکت (شامل اشخاص حقیقی و حقوقی) در این رویداد می‌بایست یک یا چند اثر در حوزه‌های جهاد تبیین در حوزه ایثار و شهادت، بیانیه گام دوم انقلاب، قهرمان‌پروری، ایثار اجتماعی، دیپلماسی ایثار، خودباوری- هم‌گرایی ملی و قدرت نرم داشته باشند.
 
آثار مورد بررسی در این جشنواره در بخش‌های اینفوگرافیک، موشن‌گرافیک، ویدئو ژورنال، بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزار موبایلی باشد. (بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای موبایلی فقط در قالب طرح یا دمو قابل دریافت است)
 
داوطلبان شرکت در جشنواره ملی «رسم سرخ» می‎بایست تا دهم شهریور سال جاری برای نام نویسی و ارسال آثار به این لینک مراجعه کنند. بعد از ارزیابی آثار در هر بخش سه برگزیده معرفی خواهد شد که علاوه بر لوح و تندیس جشنواره به ترتیب مبالغ 70 میلیون تومان، 50 میلیون تومان و 30 میلیون تومان جایزه تعلق خواهد گرفت.

 
درباره اهمیت برگزاری این رویداد رحیم نریمانی، مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثاگران در مصاحبه‌ای رسانه‌ای با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص «جهاد تبیین» و ضرورت روشنگری در تمامی مسائل و موضوعات و همچنین، بهره‌گیری از ابزار هنر و آثار هنری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یادآور شد: به یقین، این امر در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اهمیت به سزایی دارد. اساسا «هنر» به عنوان زبان مشترک تمامی انسان‌ها گویاترین رسانه برای جهاد تبیین و روشنگری در زمینه فرهنگ مقاومت است. شعار دومین جشنواره رسم سرخ نیز با تأسی به منویات مقام معظم رهبری در زمینه «جهاد تبیین»، انتخاب شده است.
کد مطلب : ۳۲۵۱۱۶
https://www.ibna.ir/vdcfytdmvw6d0ya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب