در خانه کتاب و ادبیات ایران

کتاب «هلوهای تپه بالایی» رونمایی می‌شود

کتاب «هلوهای تپه بالایی» در ژانر داستان نوجوان که به زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس می‌پردازد روز چهارشنبه این هفته در خانه کتاب و ادبیات ایران رونمایی می‌شود.
کتاب «هلوهای تپه بالایی» رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «هلوهای تپه بالایی» داستانی نیمه بلندی است که در حال و هوایی دانش آموزی و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تألیف شده است. شخصیت اصلی این داستان، جوانی ۱۵ ساله به نام «احمد جوکار» از شهرستان ملایر است که در کتاب پیوند تاریخی زندگی احمد جوکار با حوادثی چون وضعیت سیاسی اجتماعی منطقه ملایر هم در قبل از انقلاب و هم دوران جنگ تحمیلی با روایت داستانی پرداخته شده است.
 
در بخشی از این کتاب آمده است:‌ «اینجا پاتوق بازنشسته‌‌ها و مسافرانی است که احیاناً دم دمای صبح، راهشان به شهر ما می‌افتد، با چایی و بساط صبحانه، هم شکمشان را سیر می‌کنند، هم وقت می‌گذرانند تا اداره‌ها باز شود و بروند به کارشان برسند، اما چند ماهی می‌شود که پای افراد غریبه‌ای هم به قهوه‌خانه باز شده، چایی ساده یا چایی نبات، اُملت یا نیمرو، نان سنگک باشد یا نان لواش، اصلاً هیچی هم اگر آماده نباشد به‌ جز چایی! برایشان فرقی نمی‌کند...! از دود سیگار میزهای کناری هم شاکی نمی‌شوند اما خودشان اهل سیگار و قلیان نیستند...! »
 
کتاب «هلوهای تپه بالایی» در 90 صفحه توسط حمید هنرجو به رشته تحریر درآمده و نشر صریر آن را به تازگی روانه بازار نشر کرده است. قرار است این کتاب روز چهار شنبه این هفته (12 مرداد) در سالن شهید عاشوری خانه کتاب و ادبیات ایران رونمایی شود. در این مراسم حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و یاسر احمد وند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور خواهند داشت.
 
همچنین خانواده محترم روحانی شهید احمد جوکار نیز از در این مراسم حضور خواهند داشت. مراسم در ساعت 14 روز یاد شده برگزار می‌شود و ورود عموم آزاد است.
 
 
کد مطلب : ۳۲۴۶۲۵
https://www.ibna.ir/vdcj8xetiuqe8mz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال