زهرا فخرروحانی، در نشست مجازی خانواده همدل گفت: برای اصلاح سبک زندگی خود ابتدا باید شناخت کافی به دست بیاوریم و بعد نیاز به تحریک عاطفی نیاز داریم و این باید در مجالس حسینی اتفاق بیفتد.
برای رسیدن به سبک زندگی حسینی به شناخت نیاز داریم
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، نشست «خانواده همدل» به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با حضور زهرا فخرروحانی، استاد حوزه علمیه خواهران و کارشناس زنان و خانواده به صورت مجازی و در بستر اسکای روم برگزار شد.
 
فخرروحانی کارشناس زنان و خانواده گفت: ما در یک مسیر گذار از سنت به مدرنیته قرار گرفتیم و حضور فضای مجازی، تغییر سبک زندگی، اختلاف فرهنگی و... سبک زندگی ما را تغییر داده است.

استاد حوزه علمیه خواهران اضافه کرد: مساله اینجاست، با وجود اینکه علاقه به اهل بیت‌(ع) داریم، اما در سبک زندگی، روش متفاوتی را انتخاب می‌کنیم.

وی بیان کرد: برای اصلاح سبک زندگی خود ابتدا باید شناخت کافی به دست بیاوریم و بعد نیاز به تحریک عاطفی نیاز داریم و این باید در مجالس حسینی اتفاق بیفتد.

فخرروحانی یادآور شد: یکی از مشکلاتی که باعث شده تا دین در زندگی ما وارد نشود و تبدیل به یک رفتار دینی نشود، نگاه سکولار و حداقلی به زندگی است.

وی در پایان بیان کرد: این نگاه باعث شد که کوفیان زمانی که زندگی و رفاه خودشان در خطر دیدند دست از حمایت امام حسین (ع) برداشتند.
کد مطلب : ۳۲۴۵۳۵
https://www.ibna.ir/vdcjtxetiuqe8iz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401