کتاب جدید نشر نو منتشر شد؛

از «۱۰.۰۰۰ سال هنر» چه می‌دانیم؟

کتاب «۱۰.۰۰۰ سال هنر» که راهنمایی مختصری است به کل تاریخ هنر به تازگی از سوی نشر نو در 556 صفحه مصور منتشر شده است. این اثر به قلم گروه نویسندگان فایدن و با ترجمه نرگس انتخابی است.
از «۱۰.۰۰۰ سال هنر» چه می‌دانیم؟
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ هنر بزرگ است و تاریخ آن شاید بزرگ‌تر از آن‌چه که هنرمندان و علاقه‌مندان به آن می‌دانند و می‌شناسند. نشر نو به تازگی اثری منتشر کرده است که مخاطبان پیگیر و مشتاق دنیای هنر را با تاریخ آن آشنا می‌کند.

در کتاب «۱۰٫۰۰۰ سال هنر» با شیوهٔ جدیدی در برخورد با هنر آشنا می‌شوید زیرا نگاهی نامتعارف و جالب توجه به هنر دارد. ده هزار سال هنر راهنمایی مختصر است دربارهٔ کل تاریخ هنر از ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد تا دوران حاضر. در این کتاب پانصد شاهکار هنری از فرهنگ‌های گوناگون به ترتیب تاریخی معرفی شده‌اند و این‌گونه مشخص می‌شود که در یک زمان خاص چه آثاری در نقاط مختلف جهان خلق شده‌اند.

تنها در این کتاب است که تابلوی جینِورا دِ بِنچی اثر لئوناردو داوینچی را در کنار یک نقاشی آب‌مرکب مربوط به سلسلهٔ مینگ می‌بینید، یا دوشیزگانِ آوینیون پیکاسو را در کنار یک نقاب‌ ساخته‌شده در گابون.

علت درج هر اثر در این کتاب جایگاه یگانه‌اش در تاریخ هنر بوده و این که نمونه‌ای است گویا از هنر یک فرهنگ خاص. هر اثر به‌همراه متنی توصیفی آمده است که موقعیت و شرایط خلق آن را بیان می‌کند، نقش آن را در تکوین هنر نشان می‌دهد و رسانهٔ به‌کار‌رفته در اثر را مشخص می‌کند. ده هزار سال هنر منبعی کارآمد و آموزنده است برای آشنایی با هنر جهان.

کتاب «۱۰٫۰۰۰ سال هنر» به قلم گروه نویسندگان فایدن و با ترجمه نرگس انتخابی به تازگی از سوی نشر نو در 556 صفحه مصور رنگی با قیمت 600 هزار تومان منتشر شده است.
کد مطلب : ۳۲۲۸۹۴
https://www.ibna.ir/vdcf10dmjw6d0ca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران