شیوا مقانلو از نویسندگان و مترجمان پرکار کشورمان تاکنون دو رمان از مجموعه «تابان» را تالیف کرده که در نمایشگاه کتاب با استقبال مواجه شده است.
مجموعه رمان ایرانی تابان به دل بازدیدکنندگان نمایشگاه نشسته است
شیوا مقانلو در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) توضیح داد: تاکنون نگارش دو رمان اول این مجموعه به نام‌های اسرار عمارت تابان با محوریت دژ بلقیس اسفراین و برج استخوان با محوریت آثار تاریخی یزد به پایان رسیده که در نمایشگاه کتاب با استقبال خوبی همراه بوده است. شخصیت اصلی رمان‌های تابان یک خانم باستان‌شناس است که به مناطق مختلف سفر می‌کند و با اتفاقات هیجان‌انگیز در داستان روبه‌رو می‌شود.

مقانلو افزود: این مجموعه رمان با محوریت مناطق تاریخی ادامه می‌یابد و در جلد سوم قرار است تابان در قالب داستانی تخیلی مخاطبان را با معماری و آثار تاریخی آذربایجان آشنا کند.

وی همچنین از عرضه ترجمه جدید خود در حیطه ادبیات پست مدرن آمریکا از آثار جان بارت، آخرین فرد زنده‌مانده از نسل نویسندگان این حوزه در نمایشگاه سی‌وسوم خبر داد.

مقانلو همچنین تصریح کرد: نمایشگاه کتاب بزرگترین گردهمایی فرهنگی ایرانیان و بهترین فرصت برای دیدار از نزدیک ناشران و نویسندگان با مخاطبانشان است.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «با کتاب سلامتیم» از 21 اردیبهشت تا 31 اردیبهشت به صورت فیزیکی و مجازی در حال برگزاری است.
 
کد مطلب : ۳۲۱۴۵۶
https://www.ibna.ir/vdciwzapqt1ar52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران