از سوی انجمن اهل قلم فارس؛

فراخوان جشنواره «خوانِ نعمت» منتشر شد

دبیر انجمن اهل قلم فارس از اعلام فراخوان جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» خبر داد.
فراخوان جشنواره «خوانِ نعمت» منتشر شد
حسن دهقان، دبیر انجمن اهل قلم فارس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در فارس، با اعلام این مطلب، افزود: این جشنواره به‌مناسبت یکم اردیبهشت‌ماه یادروز سعدی شیرازی برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۳ ساله شیرازی می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی با بیان این‌که گلستان‌خوانی علاوه بر جنبه‌های تعلیمی، بر اعتماد به نقس و فن بیان شرکت‌کنندگان تأثیر به سزایی دارد، ادامه داد: علاقه‌مندان تا ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

این شاعر و شیرازپژوه در تشریح جرئیات فراخوان این رویداد فرهنگی و هنری نیز گفت: مدت زمان سندهای ویدئویی که به جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» ارسال می‌شود، باید حداکثر ۵ دقیقه و حجم آن حداکثر ۵۰ مگابایت باشد.

دهقان افزود: اثر ارسالی باید حتماً به‌صورت افقی ضبط شده باشد و آثاری که مشخصات گفته شده را نداشته باشند، به صورت خودکار از روند داوری حذف می‌شوند.

دبیر انجمن اهل قلم فارس با بیان این‌که این جشنواره توسط این انجمن و با همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و موسسه فرهنگی و هنری آفتاب مهرصبا فارس برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سندهای ویدئویی باید از طریق پیام رسان واتس‌اپ به شماره ۰۹۳۷۷۸۹۳۸۷۰ ارسال شود.

دهقان با تأکید بر این‌که «توجه به جنبه‌های نمایشی و درست‌خوانی ملاک‌های داوری آثار هستند»، گفت: آیین پایانی جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» در نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار و از ۱۰ اثر برگزیده تجلیل خواهد شد؛ همچنین به ۳۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی داوری لوح تقدیر اهدا می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پوستر جشنواره می توانند به www.farsahleghalam.ir  مراجعه کنند.
کد مطلب : ۳۲۰۲۲۹
https://www.ibna.ir/vdcf0xdm1w6d00a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401