کارگاه آموزشی«مبانی درست ‌نویسی در زبان فارسی» از برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب تهران توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در بستر مجازی برگزار شد.
کارگاه آموزشی«مبانی درست‌ نویسی در زبان فارسی» به میزبانی خوزستان برگزارشد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم‌زمان با دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران کارگاه آموزشی«مبانی درست ‌نویسی در زبان فارسی» را با حضور «مهدی قنواتی » پژوهشگر ارشد فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بستر مجازی برگزارکرد.

در این کارگاه مهدی قنواتی مباحثی چون: نگارش انواع واژه در زبان فارسی، نگارش انواع ترکیبات در زبان فارسی و شیوه درست نویسی فعل‌های ساده به‌صورت امری و التزامی در زبان فارسی برای علاقه‌مندان این حوزه ارائه داد.

عضو هئیت مدیره‌ی انجمن صنفی ویراستاران، در این کارگاه توضیحاتی درمورد کاربرد همزه‌ی میانی و پایانی در انواع نوشته‌های فارسی و بعضی از ساختارهای صرفی مانند: فعل گذاردن و گذاشتن در زبان فارسی برای شرکت کنندگان ارائه‌داد.

یادآوری می‌شود: کارگاه آموزشی « درآمدی بر ویرایش متون رسانه‌ای» با حضور مهدی قنواتی، پژوهشگر ارشد فرهنگستان زبان و ادب فارسی، 9 بهمن ماه در بستر مجازی برای ناشران و رسانه‌ها برگزار می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۱۷۷۴۹
https://www.ibna.ir/vdci5yap3t1azy2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران