?> ?> پیش‌بینی افزایش 30 درصدی مرسولات پستی لرستان در دومین نمایشگاه مجازی کتاب | ایبنا
محمد ناظری، مدیرکل پست لرستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال با افزایش 30 درصدی حجم مرسولات در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران مواجه خواهیم شد و ان‌شاالله قریب 14 هزار کتاب در سطح استان لرستان به فروش برسد یا خریداری شود.
پیش‌بینی افزایش 30 درصدی مرسولات پستی لرستان در دومین نمایشگاه مجازی کتاب
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در لرستان، جلسه هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و پست استان ویژه دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران پیش از ظهر امروز در اداره کل پست لرستان با حضور مدیر کل پست استان، معاون فنی این اداره کل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه و مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه احمدحسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران مورد استقبال خوبی قرار گرفت افزود: امسال دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در تاریخ سوم تا دهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: سال گذشته استان لرستان با حضور سه ناشر در این نمایشگاه شرکت داشت که امسال طبق آمار و اطلاعات تکمیلی از خانه کتاب و ادبیات ایران تعداد ناشران به 7 ناشر در استان رسید که از این تعداد 5 ناشر از مرکز استان (هاویر، شاپورخواست، پریسک، قلم اعظم و پراکنده) و یک نشر از شهرستان بروجرد (پارس تاک) و یک نشر نیز از شهرستان کوهدشت (پیشوک) است.

فتایی با اشاره به افزایش تعداد ناشران گفت: با توجه به اینکه تعداد ناشران شرکت‌کننده در این دوره از نمایشگاه در سراسر کشور و نیز استان لرستان افزایش داشته و این امر باعث می‌شود سفارش‌هایی از نقاط مختلف ایران ارسال و دریافت شود؛ بنابراین زحمات کارکنان اداره پست نیز در این دوره بیشتر خواهد شد.

وی کتاب و کتاب‌خوانی را باعث توسعه فرهنگ استان و کشور دانست و افزود: باید ما و دیگر دستگاه‌های اجرایی متولی استان بستر‌های مناسب را برای کم کردن فاصله مردم با مطالعه، کتاب و ارتقای جایگاه کتاب، آگاهی و آگاهی‌بخشی فراهم کنیم.

در بخش دیگری از این جلسه محمد ناظری، مدیرکل پست لرستان ضمن بیان مقدمه‌ای در خصوص وضعیت پست استان افزود: در اواخر سال 98 با رسیدن به ایام کرونا شاید تنها زیرساخت دولتی و ابزاری که توانست در اختیار مردم قرار بگیرد پست بود و پست در زمره دستگاه‌های ضروری و خدمات‌رسان قرار گرفت و دوشادوش همکاران حوزه بهداشت و درمان پای کار بود و با ترافیک کاری چند برابری مواجه شد.

وی ادامه داد: تغییر ماهیت مرسولات در دوران کرونا در ایران خیلی سریع اتفاق افتاد و افزایش سه برابری حجم مرسولات ارسالی باعث شد، بسیاری از همکاران ما به کرونا مبتلا شوند؛ اما این موارد هیچ کدام منع و محدودیتی برای ما به وجود نیاوردند و توانستیم خدمات را به مردم ارائه دهیم.

مدیرکل پست لرستان در توضیح عملکرد اداره پست استان گفت: تحمل این مسائل و مشکلات و ارائه خدمات به هموطنان از سوی همکاران ما، باعث شد که در مجموعه ارزیابی‌های ادارات پست کشور در مجموع 36 اداره کل پست استان‌ها و مناطق پستی تهران (در پایان سال 99) رتبه 4 کشوری را به دست آوردیم و همچنین در 9 ماهه سال 1400 در این ارزیابی که در هفته گذشته اعلام شده خوشبختانه لرستان بعد از یکی از مناطق تهران رتبه دوم را به دست آورده است.

وی افزود: مفتخریم در راستای مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خود و در راستای پیوست‌های فرهنگی که موظف هستیم در کنار مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نیز همکاری‌های لازم را به عمل آوریم.

ناظری با اشاره به آمار نخستین دوره نمایشگاه مجازی گفت: سال گذشته یازده هزار و 641 فقره مرسوله نمایشگاه مجازی کتاب در استان ارسال شده است که از این تعداد 680 فقره مربوط به ناشران استان به سایر استان‌های کشور بود و ده هزار و 781 فقره مربوط به سایر ناشران کشور بوده که افراد جویای کتاب در استان لرستان خریداری کرده‌اند و خوشبختانه در سال گذشته یک مورد شکایت از تعهدات پستی ثبت نشده بود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال با افزایش 30 درصدی حجم مرسولات در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران مواجه خواهیم شد و ان‌شاالله قریب 14 هزار کتاب در سطح استان به فروش برسد یا خریداری شود. مرسولات در استان لرستان بین ساعت 8 صبح تا 11 از ناشران جمع‌‌آوری می‌شود و هماهنگی‌های لازم با ناشران و روئسای شهرستان‌های مربوطه انجام خواهد شد.
 
مدیر کل پست لرستان در پایان گفت: پاشنه‌ آشیل مشکلات کشور ما مطالعه است و ما باید کمک کنیم سرانه مطالعه در استان افزایش پیدا کند. هر جا فرهنگ ارتقا پیدا کند، مطمئنا در همه‌ی حوزه‌های جامعه اتفاقات خوب و مثبتی رخ خواهد داد.
گزارشگر
سهیمه اسدزاده
کد مطلب : ۳۱۷۳۰۷
https://www.ibna.ir/vdciuyapyt1azp2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران