محمدمهدی اسماعیلی در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «ترجمان فتح»:

فرهنگ دفاع مقدس متعلق به همه آزادیخواهان جهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که نام و یاد شهدا در هر محفلی آمده نورانیت بخشیده، گفت: فرهنگ دفاع مقدس منحصر به فرزندان ایران‌زمین و حتی جهان اسلام نیست و متعلق به همه آزادیخواهان جهان است. دفاع مقدس پیام جهانی دارد.
فرهنگ دفاع مقدس متعلق به همه آزادیخواهان جهان است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی «ترجمان فتح؛ ترجمه و تألیف ادبیات مقاومت به زبان‌های زنده دنیا»، دوشنبه 27 دی‌ماه در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آئین از طریق ویدیو کنفرانس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلای 5 و شهید سلیمانی، گفت: جای خوشبختی دارد که در زمینه انتشار آثار دفاع مقدس، این همت مصرف شده و این تعداد اثر آماده نشر است. ترجمه آثار، اقدام مبارک و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این‌که نام و یاد شهدا در هر محفلی آمده نورانیت بخشیده، افزود: فرهنگ دفاع مقدس منحصر به فرزندان ایران‌زمین و حتی جهان اسلام نیست و متعلق به همه آزادیخواهان جهان است. دفاع مقدس پیام جهانی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: امام خمینی (ره) در پیام‌های آخر خود در سال 1366 و 1367، خطابشان به تمام مستضعفان بود. در اهمیت این موضوع همین بس که بسیج مستضعفان در اوایل انقلاب تشکیل شد.

اسماعیلی ادامه داد: این نهضت بزرگ که اتفاق افتاده با همکاری سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با قدرت ادامه می‌یابد. از برنامه‌های سال آینده حضور جدی در عرصه ترجمه آثار دفاع مقدس به زبان‌های خارجی است.

وی همچنین گفت: یکی از اقدامات مهم در سازمان سینمایی و بنیاد فارابی، هدف‌گذاری حداقل 20 فیلم در سال آینده است. در این مسیر مجموعه‌های ارزشی به ما پیوستند و برای سال آینده بناست حداقل پنج فیلم مرتبط با موضوع دفاع مقدس تولید شود و طی تفاهم‌نامه‌ای که با کشورهای دیگر صورت‌گرفته، بحث دوبله و زیرنویس فیلم‌ها برای ارائه در کشورهای دیگر دنبال می‌شود. امید است در حوزه موسیقی، کتاب و فیلم در جهت صدور انقلاب به کشورهای دیگر شاهد رشد جدی باشیم.
کد مطلب : ۳۱۷۲۸۸
https://www.ibna.ir/vdcg7u9w7ak9qx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401