?> ?> منصور انوری در جایزه ادبی شهید اندرزگو تقدیر می‌شود | ایبنا
همزمان با اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو» از منصور انوری نویسنده خراسانی تقدیر ویژه می‌شود.
منصور انوری در جایزه ادبی شهید اندرزگو تقدیر می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، همزمان با اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو» تقدیر ویژه‌ای از منصور انوری، نویسنده رمان «جاده جنگ»، به دلیل تلاش‌هایش برای نگارش این رمان دوازده‌‌جلدی در حوزۀ تاریخ معاصر به عمل خواهد آمد.
 
منصور انوری نویسنده پرکار خراسانی سال 1334 در نیشابور به دنیا آمده است. او از سال 1364 کار خود را با نگارش داستان کوتاه آغاز کرده و در ادامه آثاری همچون «مصافحه با ارواح» و مجموعه زندگینامه شهدا به نام «قربانگاه عشق»، «از عشقاباد تا عشق‌آباد»، «قلب تپنده» و «بر فراز آشیانه عنقا» و چندین متن سریال و فیلم را هم -که به مرحله تولید و پخش رسیده- نوشته است.

شهرت انوری اما به دلیل نگارش طولانی‌ترین رمان ایرانی است؛ رمان 12جلدی «جاده جنگ» که نگارش کامل آن بیش از 10 سال به طول انجامید. این اثر می‌کوشد نیم‌قرن از حیات کشور را با جزئیات بیان می‌کند.
 
رمان «جاده جنگ» از آن دست رمان‌هایی است که هم خوانندگان حرفه‌ای داستان و رمان را راضی می‌کند و هم توده مردم را که با داستان به عنوان یک امر تفننی برخورد می‌کنند و این خصیصه‌ای است که هر کتابی ندارد. در این رمان داستان عشقی را می‌بینید که مرز جغرافیایی و زمینی را در هم می‌شکند. حماسه و دفاع، جوانمردی، ناجوانمردی و شجاعت را در برابر بُزدلی می‌بینید و ایمان و توکل و وفاداری و خیانت را در مقابل یکدیگر. درواقع این کتاب عرصه وسیعی است همانند خود زندگی، جمع‌شدن این ویژگی‌ها می‌تواند سلایق مختلف را راضی کند.
 
اضافه می‌شود، مراسم پایانی دومین دوره جایزه ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو» با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و ادب، روز سه‌شنبه نهم آذرماه ساعت ۱۷:۳۰ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۳۱۴۸۰۷
https://www.ibna.ir/vdcawyne049n6a1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401