در كتابخانه عمومی علامه دهخدا مياندوآب؛

كتاب «مردی در تبعيد ابدی» نقد و بررسی شد

كتاب «مردی در تبعيد ابدی» به همت كتابخانه عمومی علامه دهخدا در شهرستان مياندوآب، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
كتاب «مردی در تبعيد ابدی» نقد و بررسی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، به مناسبت بیست و نهمین هفته كتاب، كتابخانه علامه دهخدا میاندوآب میزبان برگزاری نشست نقد و بررسی كتاب «مردی در تبعید ابدی» با حضور جواد حجازی، شاعر و نویسنده میاندوآبی بود.

جواد حجازی در این جلسه با اشاره به جایگاه نادر ابراهیمی، نویسنده این اثر، در میان نویسندگان معاصر گفت: ابراهیمی یكی از پركارترین و پرطرفدارترین نویسندگان معاصر است؛ بسیاری از آثار این نویسنده برنده جوایز ملی و بین‌المللی شده است.

وی با بیان اینكه «مردی در تبعید ادبی» در واقع یك اثر فلسفی روایی است، گفت: بیان ساده، روان و جذاب زندگی ملا صدرای شیرازی، با قلم دلنشین نادر ابراهیمی، خواننده را تا پایان با خود همراه می‌كند؛ كمتر خواننده‌ای می‌تواند دل از سطور این كتاب كنده و آن را كنار بگذارد.

حجازی با تاكید بر روایت موازی نویسنده از دو برهه زمانی در این اثر گفت: روایت نوجوانی محمد، عشق و علاقه سیری‌ناپذیرش به فلسفه، سر نترس و زبان تیزش از یك‌سو و روایت ملاصدرای بزرگ، اندیشه‌های جدیدش در باب حركت جوهری و تقدم وجود بر ماهیت از سوی دیگر، «مردی در تبعید ابدی» را به یك اثر فلسفی روایی تبدیل كرده است.
کد مطلب : ۳۱۴۶۲۹
https://www.ibna.ir/vdcci0q1o2bqse8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب