به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی؛

کتاب «تاریخ و فرهنگ سروستان» رونمایی شد

جلد دوم کتاب تاریخ سروستان، نوشته غلامحسین سبزی، توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان رونمایی شد.
کتاب «تاریخ و فرهنگ سروستان» رونمایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، امروز یکشنبه ۲۹ آبان‌ماه، از کتاب تاریخ و فرهنگ سروستان، جلد دوم کتاب تاریخ سروستان، نوشته غلامحسین سبزی، توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان در مراسمی رونمایی شد.

در این برنامه که با حضور مسئولان و مدیران شهرستان از جمله فرماندار، بخشداران، مدیران شهری برگزار شد، عبدالعلی رحیمی نماینده سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرد.

غلامحسین سبزی، نویسنده کتاب تاریخ و فرهنگ سروستان با تجلیل از صادق همایونی نویسنده کتاب فرهنگ مردم سروستان، کفت: این کتاب حاصل بیش از سی سال تحقیق و پژوهش در فرهنگ و تاریخ منطقه سروستان است.

در این جلسه اکرم مومنی، پژوهشگر فرهنگ عامه و نویسنده کتاب یادها خاطراتی از سروستان قدیم، بیان کرد و گفت: در سال ۴۷ که صادق همایونی کتاب فرهنگ مردم سروستان را به نگارش در آورد شاید کمتر کسی به فکر تدوین فرهنگ مردم و شهر و دیار خود بود که زنده‌یاد همایونی این اثر گران‌سنگ را به نگارش در آورد و هم اکنون کتاب تاریخ و فرهنگ سروستان بخش زیادی از فرهنگ و تاریخ این شهر را مجددا بازخوانی و مکتوب کرده است.در این نشست رحیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به کتاب و کتابخوانی از نویسنده کتاب «تاریخ سروستان» تقدیر کرد و کار ارزشمند اورا برای آیندگان چراغ راهی دانست.

در پایان این نشست پس از رونمایی از کتاب، بیش از ۱۲۰ نسخه از کتاب توسط مدیران و مسئولان شهرستان در جهت حمایت از مولف کتاب خریداری شد و از فعالین و خیرین حوزه کتاب و کتابخوانی سروستان با اهدای لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد.

کتاب «تاریخ و فرهنگ سروستان»، جلد دوم کتاب «تاریخ سروستان» است که در سال اوایل سال ۱۴۰۰ به چاپ رسید. این کتاب دو جلدی حاصل سال‌ها پژوهش و تحقیق میدانی و مطالعه متون متعدد تاریخی و فرهنگی است.
کد مطلب : ۳۱۴۳۸۰
https://www.ibna.ir/vdcg7t9wzak9qw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب استان آذربایجان غربی
بزرگداشت حافظ
تقدیر از مروجان کتابخوانی