با حضور حضرت آیت‌الله سیدمحمدجواد علوی بروجردی از ترجمه فارسی دانشنامه ۱۱جلدی امام امیرالمومنین تالیف باقر شریف القرشی رونمایی شد.
از ترجمه فارسی دانشنامه ۱۱جلدی امام امیرالمومنین(ع) رونمایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، ترجمه این اثر فاخر ۱۱جلدی طی یک فرآیند ۱۰ساله آماده انتشار شده است که در هر عنوان‌ به یکی از موضوعات محوری سخنان امام علی(ع) پرداخته شده است.
قلم روان، تناسب با نیاز مخاطب امروزی و پرهیز از بیان مطالب غیرضروری از ویژگی‌های مهم باقر شریف قرشی در تالیف آثار است.

باقر شریف القرشی از انقلابیون مطرح عراقی بود که برخی از آثار خود را به توصیه سیدمحمدباقر صدر به رشته تحریر درآورده است.

دانشنامه عربی ۱۱جلدی امام امیرالمومنین علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) تالیف علامه باقر شریف القرشی با ترجمه سیدمحمد صالحی کاشانی و به همت جمعی از محققان به زیور طبع آراسته و به فارسی منتشر شد.
 
دکتر آیت پیمان در این مراسم در سخنانی با اشاره به رونمایی از این مجموعه گفت: نوشتن و سخن‌گفتن درباره شخصیت امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) کاری بس سترگ و باعظمت است که پایانی برای آن متصور نیست.
 
دبیرکل مجمع جهانی شیعه‌شناسی افزود: علی(ع) در لسان پیامبر(ص)، معیار حق و میزان سنجش عمل است. مواجهه‌ی بایسته و عالمانه با آن حضرت، سیره‌ای ستودنی و کلماتی مشحون از حکمت را به ارمغان می‌آورد.
 
دبیر شورای دین‌پژوهان گفت: علامه‌ی فقید باقر شریف در پژوهشی استوار با عنوان «موسوعة الامام امیرالمؤمنین علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام» در ۱۱ جلد کتاب منقح و مستند و دارای وزانت علمی، گوشه‌ای از دریای بی‌کران سیره و سخنان و مرام امیرمومنان علی(ع) را به زبان عربی تألیف نموده است که لازمه بهره‌برداری حداکثری از این اثر گرانسنگ نزد میلیون‌ها فارسی‌زبان، ضرورت ترجمه این اثر را روشن ‌می‌سازد.
کد مطلب : ۳۱۲۷۴۱
https://www.ibna.ir/vdcfj0dmyw6dyea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب