اسمعیل خلیلی در دوزاردهمین نشست از مجموعه نشست‌های «افق‌های نو» به پرسش‌هایی از قبیل «آیا می‌توان تاریخ آینده را خواند یا نوشت؟ سایه‌روشن اُفق‌های آیندۀ تحوّلات معرفت‌شناختیِ ایران و خاورمیانه» می‌پردازد.
دوازدهمین نشست «افق‌های نو» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گروه مطالعات غلم و فناوری موسسه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با همکاری گروه جامعه‌شناسی معرفت انجمن جامعه‌شناسی دوازدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهای « افق‌های نو» را فردا چهارشنبه 21 مهرماه ساعت 16 تا  18  به صورت مجازی برگزار می‌کند.

این نشست با حضور اسمعیل خلیلی به مباحثی مانند «آیا می‌توان تاریخ آینده را خواند یا نوشت؟ سایه‌روشن اُفق‌های آینده تحوّلات معرفت‌شناختیِ ایران و خاورمیانه» اختصاص دارد. همچنین در این نشست مباحث آیا خاورمیانه می‌تواند میان تپشها و توفان‌های سهمگین راهی به آینده بیابد؟ از دوراهی «بازگشت - پیشرفت» تا دوراهی «شاخه زیتون – اسلحه» تا «عصر واکنش» سپس عصر «شومَنیزم» و محضرِ فلاسفۀ «مُقلّد، مُعترض، مُعترِف» با درنگ و درآمدی بر سخنِ یورگن هابرماس (۱۳۸۱): «من در ایران به یک شُومَن تبدیل شده‌ام» پرداخته خواهد شد.

این نشست به صورت زنده در اسکای روم و اینستاگرام پخش می‌شود که علاقه‌مندان برای حضور و استفاده از این نشست می‌توانند به آدرس https://www.skyroom.online/ch/masoudgh92/iscs.science.and.society   یا
www.b2n.ir/iscs   رجوع کرده و از آن بهره‌مند شوند.

گفتنی است علاقه‌مندان برای دریافت فایل‌های جلسات قبلی به آدرس http://iscs.ac.ir/ofogheno رجوع کرده و اطلاعات و فایل صوتی این نشست‌ها را دریافت کنند.
 
کد مطلب : ۳۱۲۱۱۵
https://www.ibna.ir/vdca6unem49n661.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران