مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از افتتاح 800 نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در 800 نقطه از استان تهران خبر داد و گفت: طی چند روز آینده 100 عنوان کتاب جدید در حوزه دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.
100 اثر مکتوب در حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، علی‌اصغر جعفری؛ مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست خبری که امروز 10 مهرماه در موزه دفاع مقدس برگزار شد با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های حوزه نشر در ترویج آثار دفاع مقدس، گفت: ناشران حاضر در نمایشگاه‌های کتاب دفاع مقدس عمدتا فعالیت‌های تولیدی سه سال گذشته را عرضه می‌کنند. تاکنون 4 هزار و 445 عنوان کتاب توسط  700 ناشر دفاع مقدس در سراسر کشور به چاپ رسیده است که از این تعداد در گام نخست 70 ناشر که فعال‌تر بودند و آمادگی همکاری داشتند، 650 عنوان کتاب برای نمایشگاه آماده کردند.
 
وی اظهار کرد: در پنج سال گذشته کتاب‌های حوزه دفاع مقدس در مقایسه با کل کتاب‌های منتشر شده در کشور از 11/5 در صد به 19/5 درصد رسیده است. در این مدت استقبال از آثار مربوط به دفاع مقدس به‌ویژه آن‌هایی که در قالب رمان بوده بسیار خوب بوده است. بنابراین برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس هم به ترویج فرهنگ دفاع مقدس و هم به ناشرین کمک می‌کند.
 
جعفری افزود: در طرح «به یاد من باش»، 800 نمایشگاه کتاب در 800 نقطه استان تهران از هفته دفاع مقدس تا دهه فجر برگزار می‌شود و به دنبال این هستیم سال آینده بتوانیم این نمایشگاه‌ها را در سراسر کشور برگزار کنیم.
 
مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به استقبال دانشجویان و علاقمندان از این نمایشگاه‌ها، گفت: در هفته دفاع مقدس 70 نمایشگاه کتاب برپا شده و تا ایام دهه فجر هر روز پنج نمایشگاه افتتاح خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه این نمایشگاه با همکاری و مشارکت مجمع ناشرین دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی برپا شده، ادامه داد: طی چند روز آینده 100 عنوان کتاب جدید در حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود.
 
جعفری با اشاره به اینکه در 15 روز آینده سامانه جامع کتابخانه دفاع مقدس رونمایی خواهد شد، بیان کرد: در حال حاضر همه کتابخانه‌ها به این سامانه پیوستند و زیرساخت‌های این سامانه در موزه ملی انقلاب اسلامی فراهم شده است.
کد مطلب : ۳۱۱۵۹۳
https://www.ibna.ir/vdcjhvettuqeviz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس
رحلت امام خمینی(ره)
پرونده ویژه آزادسازی خرمشهر