رمان نوجوان «در یک ظهر داغ تابستانی دختری از بصره آمد» نوشته جمشید خانیان از سوی نشر افق منتشر شد.
دختری از بصره به روایت جمشید خانیان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «در یک ظهر داغ تابستانی دختری از بصره آمد» عنوان جدیدترین رمان جمشید خانیان، نویسنده حوزه کودک و نوجوان است که به عنوان دویست‌وسی‌وهفتمین کتاب از مجموعه «رمان نوجوان» به‌تازگی از سوی نشر افق برای نوجوانان منتشر شده است.
 
خانیان در این‌کتاب به موضوع عشق در دوران نوجوانی می‌پردازد که معمولا برای نوجوانان جذاب، رازآلود و تاحدی عجیب است، او در این داستان به مخاطب نوجوانش فرصت تفکر، شناخت و روبه‌روشدن با چالش‌های عشق در نوجوانی می‌دهد و او را به نوشتن تشویق کرده و چگونه نوشتن را به او می‌آموزد.

 
خانیان داستان را این‌گونه آغاز می‌کند: «این چیزی که دارم می‌نویسم، نامه نیست، راز است. خوبی‌اش همین است که نامه نیست. پس مال کسی هم نیست. یعنی برای کسی نمی‌نویسمش. قرار هم نیست کسی آن را بخواند. خود من هم که دارم آن را می‌نویسم، بعد از تمام شدنش دیگر نباید بخوانمش. خواهرم که دو سال و چند ماه از من بزرگ‌تر است گفت نوشتن هر رازی و سپردن آن به زمین یک شرط مخصوص به خودش دارد. شرط نوشتن این راز هم این است که دیگر خوانده نشود. و من هم گفتم باشد...»


 جمشید خانیان، نویسنده این‌کتاب به نمایشنامه‌نویسی و داستان‌نویسی اشتغال دارد. او برگزیدگی شورای کتاب کودک، نشان طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده و قرارگرفتن در فهرست افتخار IBBY لندن و مکزیک را در کارنامه دارد. او نخستین نویسنده‌ ایرانی ادبیات کودک و نوجوان است که سال ۲۰۱۸ به فستیوال کلاغ سفید مونیخ دعوت شد. خانیان همچنین در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ به عنوان نامزد دریافت جایزه‌های جهانی آسترید لیندگرن و هانس کریستین اندرسون معرفی شد. خانیان علاوه بر نوشتن در حوزه‌ ادبیات کودک و نوجوان، در زمینه‌ تدریس در دانشگاه و آموزشگاه‌های هنری، داوری و کارشناسی فستیوال‌های مختلف داستان‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه‌نویسی و نیز مدیریت انتشارات هم فعالیت دارد.
 
نشر افق کتاب «در یک ظهر داغ تابستانی دختری از بصره آمد» را با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 27 هزار تومان منتشر کرده است.
کد مطلب : ۳۱۰۸۲۲
https://www.ibna.ir/vdcdxz0sxyt0fj6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی
پرونده سیمین دانشور