معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: چهاردهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» یادمان زنده‌یاد قیصرامین پور 10 آبان در شهرستان گتوند برگزار می‌شود.
گتوند میزبان چهاردهمین جشنواره شعر «در کوچه آفتاب»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، مرتضی جمشیدی با اعلام این خبر گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند و انجمن شعر آن شهرستان،چهاردهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» یادمان زنده یاد قیصر امین‌پور را با حضور شاعران ملی و استانی 10 آبان ماه 1400 در شهرستان گتوند برگزار می‌کند.

وی با اشاره به محورهای برگزاری این جشنواره افزود: محورهای اصلی این جشنواره انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، نقش زنده‌یاد قیصر امین‌پور در شعر و ادبیات معاصر فارسی و تأثیر فرهنگ مقاومت و ایثار در رشد و اعتلای آفرینش‌های ادبی است که بعد از بررسی و داوری، آثار برگزیده معرفی و تقدیر می‌شوند.

جمشیدی هدف از برگزاری این جشنواره را گسترش و توسعه فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس، تلاش در جهت شناخت ویژگی‌های شخصیتی، علمی و ادبی شاعر فرزانه انقلاب، زنده‌یاد قیصر امین‌پور و شناسایی شاعران و پژوهشگران ملّی به منظور رشد و اعتلای خلاقیت‌ها و آفرینش‌های ادبی آنان عنوان کرد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اضافه کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا 30 مهرماه 1400 حداکثر 3 اثر را در قالب یک برگ A4 تایپ شده با فونت نازنین 14 به آدرس اینترنتی mehran3252@yahoo.com ارسال یا آثار خود را به همراه فرم موجود در فراخوان تکمیل و به نشانی دبیرخانه جشنواره: خوزستان، گتوند، جاده اصلی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند پست کنند.

وی تصریح کرد: این جشنواره درصورت اعلام وضعیت سفید بیماری کرونا و طبق دستور ستاد استانی و شهرستانی کرونا 10 آبان ماه 1400 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن اجتماعات دکترقیصر امین‌پور به دبیری حمید بهداروندی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۳۰۸۸۲۱
https://www.ibna.ir/vdcj8oetvuqeyoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی