در پیامی از سوی فعالان ادبیات کودک و نوجوان؛

به فریدون عموزاده خلیلی می‌بالیم

جمعی از نویسندگان، شاعران، تصویرگران و دیگر فعالان حوزه ادبیات درباره نامزدی فریدون عموزاده خلیلی در جایزه آسترید لیندگرن و نقش و تأثیر ایشان در ادبیات کودک و نوجوان ما پیامی صادر کردند.
به فریدون عموزاده خلیلی می‌بالیم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) متن این پیام چنین است:
 
ساده و رسمی‌­اش این بود که بنویسیم «جناب آقای عموزاده خلیلی، انتخاب شایسته جنابعالی را به عنوان نامزد دریافت جایزه‌ آسترید لیندگرن (آلما) تبریک می گوییم و حسن انتخاب انجمن نویسندگان کودک و نوجوان را ارج می نهیم.»؛ اما ساده و رسمی‌اش حتی نزدیک ادای حق مطلب هم نبود.

بخشی از دلایل انتخاب که در بیانیه انجمن نویسندگان کودک و نوجوان منتشر شده است چنین است: «فعالیت‌های مؤثر در آموزش داستان‌نویسی و تربیت نسل جدیدی از نویسندگان کودک و نوجوان ایرانی، ... همچنین فعالیت فرهنگی، ادبی و اجتماعی به‌‏منظور فراهم‌ساختن بسترهای مناسب برای رشد ادبیات کودک و نوجوان ایران». در این پیام خواستیم اعلام کنیم که ما، نه‌تنها از این انتخاب خوشحالیم، که به عنوان کسانی که نقش اثرگذار ایشان را در مسیرمان تا بدین­‌جا تجربه کرده‌­ایم یا شاهد تلاش­‌ها و جریان‌­سازی‌­های ایشان در اعتلای فرهنگ و ادبیات کودک و نوجوان­مان بوده‌­ایم، از اینکه کشورمان چنین نماینده­‌ای به جهان معرفی خواهد کرد، به خود می‌بالیم.
 
اسامی (به ترتیب حروف الفبا):
سمیرا آرامی (کارگاه کتاب تصویری/ آکادمی داستان پرنده آبی/ اتاق تجربه)
سمیه آورند (اتاق تجربه/ آکادمی داستان پرنده آبی)
جعفر ابراهیمی
سیدمهدی احمدپناه (چلچراغ)
احمد اکبرپور (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
عزت‌الله الوندی
اسدالله امرایی (سروش/ کیهان فرهنگی)
نیلوفر امرایی (اتاق تجربه)
مژگان بابامرندی (سروش نوجوان/ کتابخانه های کانون)
محمود برآبادی
نسیم بنایی (اتاق تجربه)
علی باباجانی (کارگاه کتاب تصویری)
کبری بابایی (کارگاه کتاب تصویری)
غلامرضا بکتاش (سروش نوجوان)
فاطمه بهجت (اتاق تجربه)
مريم بهرامي (اكادمي داستان پرنده آبی/ کارگاه كتاب تصويري)
فاضل ترکمن (چلچراغ)
مهسا تکاپومنش بقایی (اتاق تجربه)
حمیدرضا توکلی (سروش نوجوان/ اتاق تجربه)
حسین تولایی (پروژه شعر نوجوان پرنده آبی)
آناهیتا تیموریان
محمدجواد جزینی (آفتابگردان)
زهرا جلائی فر (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
عباس جهانگیریان
بنفشه چاپاری (اتاق تجربه)
هدی حدادی (آکادمی داستان پرنده آبی/ کارگاه های کتاب تصویری)
مینا حدادیان (کمیته­‌های انجمن نویسندگان/ اتاق تجربه)
فرهاد حسن­‌زاده (دوچرخه/ همکاری در انجمن نویسندگان)
محمدحسن حسینی (حوزه هنری)
علی خدایی
مصطفی خرامان
فائزه دائمی (اتاق تجربه)
فرید دانشفر (چلچراغ)
راحیل ذبیحی
مهدی رجبی
مصطفی رحماندوست
فرزانه رحمانی (سروش نوجوان/ اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
اردشیر رستمی (چلچراغ)
شاهین رهنما (سروش نوجوان)
فاطمه زمانه‌رو (کارگاه کتاب تصویری)
فاطمه سرمشقی (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
نوید سیدعلی‌‍اکبر (جایزه‌ سپیدار/ آکادمی داستان پرنده‌ آبی/ کارگاه‌های کتاب تصویری/ دوچرخه)
سمیه سیدیان (اتاق تجربه)
طیبه شامانی (جایزه سپیدار)
ملیحه شاهرخی جاوید (اتاق تجربه/کارگاه کتاب تصویری)
زهرا شاهي (اتاق تجربه)
کبریا شجری (اتاق تجربه، کارگاه کتاب تصویری)
افسانه شعبان‌نژاد (آفتابگردان)
کمال شفیعی
مکرمه شوشتری (اتاق تجربه)
شهرزاد شهرجردی (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
مژگان شیخی
وحید طوفانی (پروژه زیست‌محیطی جشن سبز و مجلات پندار و آفتابگردان)
سهیلا عابدینی (چلچراغ)
مریم عربی (اتاق تجربه)
کیانوش غریب­پور (کتاب­‌های نردبان/ جایزه­ سپیدار/ کارگاه­ کتاب تصویری)
مهرداد غفارزاده (حوزه هنری/ سروش نوجوان/ جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان)
زهرا غلامی داوودآبادی (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
نسترن فتحی (اتاق تجربه)
پیوند فرهادی (انتشارات نردبان)
مریم فیاضی (اتاق تجربه/ کوله پشتی)
عباس قدیرمحسنی (جشنواره دانایی توانایی وزارت آموزش و پرورش)
زهرا قدیری (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
ابراهیم قربان‌پور (چلچراغ)
محمدعلی قربانی
یوسف قوجق
سمیرا قیومی (آفتابگردان/ اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
رضا کروبی (انتشارات فنی ایران/ جایزه سپیدار)
ویدا کریمی (کارگاه خلق کتاب تصویری)
حدیث لزرغلامی (آفتابگردان/ سروش نوجوان/ آفتاب امروز/ نشریه دوچرخه/ انتشارات علمی-فرهنگی)
مهسا لزگی (اتاق تجربه)
غزل محمدی (اتاق تجربه)
فاطمه محمودی (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
محمدرضا مرزوقی (سروش نوجوان/ جلسات داستان‌خوانی انتشارات علمی-فرهنگی)
محمدکاظم مزینانی
بدری مشهدی (اتاق تجربه)
ناهید معتمدی (جلسات انجمن نویسندگان)
حسام‌الدین مقامی‌کیا (چلچراغ)
بیوک‌ ملکی(سروش نوجوان)
زیتا ملکی (اتاق تجربه)
زهرا موسوی (كارگروه تأليف بچه هاي آبي)
علی مولوی (دوچرخه/ هفته‌نامه‌ پندار)
اعظم مهدوی (اتاق تجربه)
سیداحمد میرزاده (سروش نوجوان)
شرمین نادری (چلچراغ)
محبوبه نجف­‌خانی (شورای کتاب پرنده آبی)
عبدالمجید نجفی (حوزه هنری/ سروش نوجوان)
نیلوفر نیک‌بنیاد (اتاق تجربه/ کارگاه کتاب تصویری)
سمیه یاوری (کارگاه کتاب تصویری)
معصومه یزدانی (اتاق تجربه/ کوله‌پشتی/ آکادمی داستان پرنده آبی)
رویا میرغیاثی
مهدی حجوانی
شهلا انتظاریان
سولماز خواجه‌وند
کد مطلب : ۳۰۷۰۸۱
https://www.ibna.ir/vdcg7u9wqak9zz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401