یادمان اهداگران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ساخته پرویز تناولی سه‌شنبه 11 خرداد در کتابخانه ملی رونمایی می‌شود.
یادمان اهداگران کتابخانه ملی رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم رونمایی از یادمان اهداگران سازمان اسناد و کتابخانه­ ملی روز سه‌شنبه 11 خرداد 1400 در محوطه روباز ورودی تالارهای تخصصی کتابخانه ملی با حضور تعداد محدودی از سخنرانان و مدعوین و مسئولین کتابخانه برگزار خواهدشد. سخنرانان این مراسم پرویز تناولی با پیام تصویری، ناصر فکوهی، انسان‌شناس، ابراهیم حقیقی، هنرمند و منتقد هنری و رضا فرجی‌دانا، عضو هیات امنا و هیات مدیره بنیاد حامیان اسناد و کتابخانه ملی ایران هستند.

«یادمان اهداگران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران»، توسط پرویز تناولی طراحی و یکی از شاگردانش و تحت نظارت مستقیم او ساخته‌شد و به کتابخانه ملی اهدا می‌شود.

پرویز تناولی که به عنوان خالق مجسمه‌های هیچ اشتهار دارد، مجسمه‌ساز، نقاش، پژوهشگر و مجموعه‌دار معاصر ایرانی با چهره‌ای بین‌المللی است که آثار وی در موزه‌های اتریش، ایتالیا، آلمان، آمریکا و انگلستان به نمایش درآمده‌است.

سنت حک نام اهداگران و حامیان بر کتیبه­‌ها یا یادمان­‌ها در کتابخانه­‌ها و نهادهای فرهنگی بزرگ، سنتی دیرپا و فراگیر است. سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از آغاز شکل‌­گیری و در طول تاریخ خود، هیچ گاه فضا یا بستری برای درج یا حک نام اهداگران میراث مستند، نداشته‌است. پرویز تناولی، یکی از برجسته­‌ترین هنرمندان تجسمی معاصر ایران، درخواست کتابخانه ملی برای طراحی یادمانی به این منظور برای کتابخانه ملی را اجابت کرد.
کد مطلب : ۳۰۶۸۸۲
https://www.ibna.ir/vdcevp8xwjh87vi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402