مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد؛

برگزاری مسابقه «کتاب‌زی» با شعار «با کتاب زندگی کن» در فارس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برگزاری «مسابقه کتاب‌زی» با شعار «با کتاب زندگی کن» خبر داد.
برگزاری مسابقه «کتاب‌زی» با شعار «با کتاب زندگی کن» در فارس
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، صابر سهرابی، گفت: زیستن با کتاب، از ویژگی‌های باارزش فرهنگ اسلامی شناخته می‌شود که باید در جامعه، فرهنگ‌سازی شود. مردم فارس و شیراز، هنر زیستن با کتاب را از گذشته تا کنون با خود داشته‌اند؛ از این رو شیراز را خواستگاه فرهنگی ایران می‌دانند و امسال نیز برای سال دوم پایتخت کتاب ایران شده است.
 
سهرابی افزود: در یک دهه گذشته با گسترش بیشتر فضای مجازی از یک سو و نرم‌افزارهای آن به ویژه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، خواندن کتاب کم‌کم جای خود را به خواندن پیام‌های کوتاه در این رسانه‌ها داده است. این سبک به‌دست‌آوری آگاهی، آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت که تنها با برگشت به سوی کتاب‌خوانی می‌توان از آن رهایی جست.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: این اداره کل با همکاری مجمع کتاب جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شیراز، در راستای فرهنگ‌سازی سبک زندگی کتاب‌زی و از رویدادهای پایتختی کتاب ایران، مسابقه‌ای را با همین نام برگزار خواهد کرد.
 
دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان داشت: در این رویداد، هر خواننده کتاب، می‌تواند برداشت و دریافت خود را از زندگی و اندیشه‌ای که بهترین و برترین کتاب زندگی‌اش برای او داشته است، به سنجش بگذارد.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: مسابقه کتاب‌زی با شعار با کتاب زندگی کن، به دنبال شناخت کتاب از سوی خوانندگان و علاقمندان کتاب است.
 
وی در ادامه به گام‌های رویداد اشاره کرد و گفت: در گام اول هر کس با فرستادن ویدئویی در 3 تا ۵ دقیقه‌ای و نوآوری خود، بهترین و برترین کتابی را که خوانده است با برداشتی که دارد، به شماره 09926636095 در پیام‌رسان وات‌ساپ بفرستد؛ گام دوم، داوران پس از بررسی،۲۰ اثر برتر را به باشگاه مهارت مسابقه کتابزی می‌فرستند. در باشگاه مهارت، آن‌ها مهارت، تصویرسازی و نویسندگی را برای ۴ داور، به نمایش خواهند گذاشت تا ۵ برگزیده برتر شناخته شوند.
 
یادآور می‌شود: علاقه‌مندان جهت آگاهی بیشتر، اطلاعات مورد نیاز  را می‌توانند از سامانه http://ketabzee.ir به دست آورند.
کد مطلب : ۳۰۶۷۸۰
https://www.ibna.ir/vdcbw0bfgrhbgzp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران