مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اعلام فراخوان سومین دوره جایزه کتاب سال استان خبر داد و گفت: آثاری که برای اولین بار در سال ۱۳۹۹ چاپ شده باشند، می‌توانند در این رویداد ادبی شرکت کنند.
فراخوان سومین دوره جایزه کتاب سال استان کردستان منتشر شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، عبیدالله رستمی در جمع اصحاب رسانه استان در فضای مجازی اظهار کرد: جایزه کتاب سال به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و به‌منظور حمایت و تشویق مولفان، مترجمان، مصححان و ناشران استان و حفظ و ارتقای هویت فرهنگی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرایط شرکت در این رویداد ادبی عنوان کرد: آثاری که برای اولین بار در سال ۱۳۹۹ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده است، می‌توانند در سومین جایزه کتاب سال کردستان شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ادامه داد: آثار منتشرشده مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه کردستان‌شناسی و آثار مولفان و پدیدآورندگان کردستانی در تمامی حوزه‌ها از شرایط شرکت در این جایزه ادبی است.

به گفته رستمی، در این جایزه ویراست جدید آثار علمی اگر به تشخیص گروه داوری ۴۰ درصد نسبت به ویراست قبلی تغییر کرده باشد، مجددا قابل بررسی است.

وی با بیان اینکه کتاب‌های آموزشی و کمک درسی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می‌شوند، افزود: هر جلد از کتاب‌های دوره‌ای در صورت استقلال محتوایی حکم یک کتاب مستقل را دارد در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارایه نیمی از مجلدات است.

رستمی همچنین ملاک داوری آثار به این دوره از جایزه کتاب سال کردستان، سال نشر و شناسنامه کتاب اعلام و اضافه کرد: هر مولف باید سه نسخه از اثر خود را برای شرکت در فرآیند داوری حداکثر تا ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به دبیرخانه جایزه ارسال نماید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه آثار دریافت شده بازگردانده نخواهد شد، یادآوری کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جایزه ادبی می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه واقع در سنندج، بلوار توحید، مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج ارسال کنند.
کد مطلب : ۳۰۶۶۹۴
https://www.ibna.ir/vdcf1vdmjw6dxva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب