مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان گفت: بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون با شعار «آینده ساختنی است» و با محورهای موضوعی امیدها و آرزوها، شادی‌ها، غم‌ها، ایثار و از خودگذشتگی (جهاد و مقاومت در عرصه‌های مختلف زندگی) در خوزستان برگزار می‌شود.
خوزستان میزبان بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، وحید کیانی با اشاره به اینکه، فرآیند اجرایی جشنواره از ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده و مرحله پایانی آن در آذر امسال و هم‌زمان با شب یلدا برگزار خواهد شد، بیان کرد: این دوره از جشنواره در 5 بخش ملی، بین‌الملل، قصه‌گوی برتر، پادکست و قصه 90 ثانیه‌ای برگزار می‌شود.

کیانی ضمن دعوت از دختران و پسران (۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به شرایط شرکت در بخش‌های مختلف این رویداد با مراجعه به پایگاه جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در خصوص بخش‌های این جشنواره توضیح داد: بخش ملی شامل: اجرای زنده‌ (مجازی) قصه‌گویی در سه بخش «قصه‌هایی برای کودکان»، «قصه‌هایی برای نوجوانان» و «قصه‌هایی برای بزرگ‌سالان» برگزار می‌شود.

کیانی اضافه کرد: در بخش بین‌الملل این جشنواره شاهد رقابت صحنه‌ای (مجازی) قصه‌گویان برگزیده ۲۲ دوره جشنواره قصه‌گویی در مراحل منطقه‌ای، ملی یا بین‌الملل هستیم.

وی ضمن تشریح دو بخش  «قصه‌گوی برتر» و «پادکست» اضافه کرد: این دو بخش برای نخستین بار است که اجرا می‌شود. در بخش «قصه‌گوی برتر» حرفه‌ای‌های حوزه قصه‌گویی به رقابت می‌پردازند. در بخش پادکست به‌ عنوان یک بخش نو پا در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، فرصتی تازه برای آن‌ دسته از علاقه‌مندان به قصه‌گویی است که می‌خواهند از طریق ابزارهای نوین به ترویج این هنر بپردازند،ایجاد شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در مورد بخش 90 ثانیه‌ای بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون تصریح کرد: این بخش برای سومین مرتبه با عنوان «قصه زندگی من» و با محورهایی چون: «من و کرونا» که روایت ایثار و از خودگذشتگی کادر درمان، روایت زندگی در روزهای قرنطینه، روایت مهربانی و همدلی با دیگران، «دیروز غرورآفرین، فردای افتخارآفرین» که روایت جان‌فشانی‌های سربازان و رزمندگان انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای هسته‌ای ‌و قهرمانان حوزه علم و دانش است، برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود، مرحله استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان خوزستان در حال برگزاری است و علاقه‌مندان تا 15 خردادماه 1400 فرصت شرکت در این رویداد را دارند.
کد مطلب : ۳۰۵۵۲۹
https://www.ibna.ir/vdcb5sbf9rhbgsp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب