داستان‌های دو نویسنده مشهدی در بین 10 رتبه برتر بخش داستان ششمین دوره جایزه بین المللی فرشته قرار گرفتند.
دو نویسنده مشهدی در بین برگزیدگان ششمین دوره جایزه ادبی فرشته
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، در این جایزه داستان «در پشت مرز» که نویسنده آن فاطمه خاوری از کشور افغانستان است، به‌عنوان داستان برتر انتخاب شد و داستان‌های «گرده‌های براق طلایی» (از شیوا خادمی) و «نیست در شهر نگاری» (از نعیمه بخشی) هر دو از مشهد، به ترتیب رتبه‌های رتبه پنجم و نهم را کسب کردند.

در بخش داستان این جایزه، حسن محمودی، مهدی افروزمنش و کاوه فولادی‌نسب به عنوان اعضای هیات انتخاب داستان  به بررسی آثار رسیده، پرداختند و در نهایت ۳۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی ازسوی هیات داوران متشکل از ناهید طباطبایی، علی خدایی و عالیه عطایی مورد بررسی قرار گرفت.

پس از اتمام مراحل داوری، داستان‌های «سورنتو» نوشته پژند سلیمانی از تهران، «نو با در زاویه» نوشته الهام برزین از بابل، «این جاده نقشه نیست» نوشته عصمت‌الطاف از کشور افغانستان، «گرده‌های براق طلایی» نوشته شیوا خادمی از مشهد، «شش متری، بالکن‌دار، فوری فروشی» نوشته بهرام خانی از خمینی‌شهر، «مالیدن چشم‌ها» نوشته سامان صدیق‌زاده از تهران، «یک سبد روزمرگی برای لعیا خانم» نوشته احمد انوشه از کشور افغانستان، «نیست در شهر نگاری» نوشته نعیمه بخشی از مشهد و «همه چیزهایی که یادم نمی‌رود» نوشته الناز معتمدی از تهران به ترتیب نفرات دوم تا دهم این بخش را به خود اختصاص دادند.
 
همچنین در بخش عکس ششمین دوره جایزه بین‌المللی فرشته، هیات داوران این دوره متشکل از شادی قدیریان، آرش خاموشی و رعنا جوادی از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، «نرجس نادری‌نژاد» را به عنوان نفر اول معرفی کردند.

علاوه براین عکس‌های مهری رحیم‌زاده از قزوین، مهسا رحمتی از اسلامشهر، سید متین هاشمی از تبریز، مریم دشتی از کرمانشاه، راضیه زینلی از تهران، مریم فلاحتی از اصفهان، مرضیه زینلی از تهران، امین رحمانی از تاکستان، محمد آهنگر از اهوار، نازنین موسوی نژاد از تهران و سهند فردی از رشت به عنوان 11 عکاس برگزیده انتخاب شدند.

اضافه می شود عکس‌های منتخب در نمایشگاه‌هایی در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و در بخش داستان نیز داستان‌های برگزیده در کتاب برگزیدگان منتشر خواهد شد.
کد مطلب : ۲۹۹۵۰۱
https://www.ibna.ir/vdcdzn0xfyt0nk6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آینه نشر ایران بهار 1401