کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شاعر مرودشتی با «رقص درد» و «پایکوبان پای دار» به بازار کتاب آمد

24 خرداد 1399 ساعت 14:18

مولف : محمدحسین نیکوپور

دوبیتی‌های جلیل مرادی، شاعر مرودشتی در کتابی با عنوان «رقص درد» و «پایکوبان پای دار» منتشر شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، جلیل مرادی، نویسنده، شاعر، منتقد ادبی و معلم بازنشسته مرودشتی همزمان دو مجموعه دوبیتی با نام‌های «رقص درد» و «پایکوبان پای دار» را به بازار نشر عرضه کرد.

مرادی، در ارتباط با فرآیند آثار تازه منتشر شده اش به خبرنگار ایبنا توضیح داد: «رقص درد» و «پایکوبان پای دار» دو کتاب در قالب خشتی ۱۵ در ۱۵ در ۷۲ صفحه که هر کدام متشکل از ۶۱ دوبیتی است که توسط نشر نویسندگان پارس و هر کدام با شمارگان 1000 نسخه خردادماه 99 وارد بازار نشر شده است.

این دوبیتی‌سرای مرودشتی ادامه داد: گذراندن دوران کودکی در روستای حسن‌آباد رامجرد مرودشت، دویدن در گندمزارها، راه‌رفتن با پای برهنه در شلتوک‌زارها، باران‌خوردن‌های طولانی در بیابان ها؛ و شنیدن آواز پرندگان، پرواز دسته‌دسته مرغابی‌های مهاجر در آسمان ده و مخصوصاً تماشای شب‌های تاریک پرستاره، همه و همه خود سرود و شعر هستی بوده‌اند.

این شاعر افزود: در هر جایگاهی که به سر برده‌ام، توجه به هم‌نوعان، از مهمترین اولویت‌هایم بوده است و تلاش کرده‌ام که از مردم جدا نشده و زبان گویای آن‌ها باشم. در همه‌ مراحل زندگی در کنار مردم زیسته و در سختی‌ها و گرفتاری‌های آن‌ها سهیم و شریک بوده‌ام.

وی ادامه داد: خدای بزرگ را سپاسگزارم که بر من منت نهاد و توانایی ابراز احساسات و عواطف انسان را به زبان شعر به من ارزانی بخشید و فرصتی داد تا از زبان همه‌ عاشقان دوبیتی‌هایی بسرایم و به مردم فرهیخته ایران‌زمین پیشکش کنم.

این شاعر مرودشتی که عمری در آموزش و پرورش کوشیده است، در خصوص مضامین دوبیتی‌های منتشر شده خود، گفت: دوبیتی‌های «پای‌کوبان پای دار»، برگرفته از درد‌دل‌های توده‌های مردم است و موضوع اجتماعی دارد و دوبیتی‌های «رقص درد»، که عشق را از زبان همه عاشقان دلسوخته بیان می‌دارد، با موضوعی کاملا عاشقانه است.


کد مطلب: 291781

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/tolidi/291781/شاعر-مرودشتی-رقص-درد-پایکوبان-پای-دار-بازار-کتاب-آمد

ایبنا
  https://www.ibna.ir