آئین پایانی سوگواره شعر «غزل داغ» در شهرستان آباده برگزار شد.
​«غزل داغ» با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، مهدی امیدبخش ظهر امروز پنجشنبه 2 آبان‌ماه در آیین پایانی سوگواره شعر «غزل داغ» در آباده، گفت: حوزه فرهنگ شاخه‌های مختلفی دارد که اصلی‌ترین بخش آن را شعر و ادب تشکیل می‌دهد؛ وجود شاعران جوان و توانمند سرمایه اصلی حوزه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی است.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین طرح‌های فرهنگی که در شهرستان آباده دنبال می‌شود، طرح پایتخت کتاب ایران است که آباده نامزد این طرح بوده و امید که با حمایت مسئولین و فرهیختگان این شهرستان، این هدف‌گزاری محقق شود.

به گفته امیدبخش، آباده با ظرفیت‌های خوبی که در اختیار دارد و همچنین وجود استعدادهای برتر در حوزه فرهنگ می‌تواند همچون همیشه بهترین جایگاه را در پایتخت کتاب ایران داشته باشد.

ژیلا نظری دبیر سوگواره شعر غزل داغ هم دراین مراسم، گفت: آثار ادبی راه یافته به دبیرخانه سوگواره غزل داغ از شهرهای مختلف استان فارس بود  که با داوری دکتر غلامرضا کافی از بین آثار دریافتی 3 اثر به عنوان آثار برتر و 3 اثر به عنوان شایستگان تقدیر این جشنواره اعلام شد.

وی اضافه کرد: شاعران برتر این جشنواره از شیراز، مرودشت ونی ریز بودند که با حضور در این سوگواره و قرائت شعر محفل عاشورایی غزل داغ  این شهرستان را عطر آگین کردند.

یادآور می‌شود: این سوگواره به همت آموزشکده فنی امام خمینی (ره)، شهرداری و شورای اسلامی شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده برگزار شد.
کد مطلب : ۲۸۲۴۵۶
https://www.ibna.ir/vdcenw8wpjh8vei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب