نگاهی به 6 کتاب عاشورایی از ناشر همدانی؛

عاشورا از «شکوفه در پاییز» تا «جاده عشق»

عاشورا چنان بزرگ است که نوشتن و خواندن و درک آن پایان‌ناپذیر. انتشارات برکت کوثر در همدان چندین اثر در این ارتباط منتشر کرده است.
عاشورا از «شکوفه در پاییز» تا «جاده عشق»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، از میان کتاب‌های عاشورایی این ناشر همدانی، شش کتاب را برای معرفی انتخاب کرده‌ایم که در زیر از نظر مخاطبان می‌گذرد:

«غربت عشق» پاسخ به 72 سوال مهم در مورد قیام عاشورا است که توسط محمود قاسمی تالیف شده است.
در آغاز این کتاب، مولف شرح داده است که سوالات طرح شده در این کتاب طی پروژه تحقیقاتی در محرم سال 1383 از یکصد نفر از طلاب علوم دینی، دانشجویان، دبیران آموزش و پرورش و جوانان جمع آوری شده و پس از پالایش و حذف موارد تکراری به نیت 72 تن شهدای کربلا، 72 سوال مدنظر قرار گرفته است. محمود قاسمی مخاطب «غربت عشق» را جوانان می‌داند. این کتاب در 109 صفحه و به بهای 900 تومان در تیراژ 2000 نسخه در سال 1384 چاپ شده است.

 
احمد حبیبیان شرحی بر زیارت عاشورا به نام «سلام بر خون خدا» نوشته است. این کتاب 25 فصل و 415 صفحه دارد و در سال 1397 در تیراژ 1000 نسخه و قیمت 26 هزار تومان و با مشارکت موسسه فرهنگی قرآن و عترت (نهج البلاغه) استان همدان چاپ شده است.

 
حسین درخشنده (لامع) نبز شرحی منظوم بر زیارت ناحیه مقدسه سروده است که در سال 1396 با تیراژ 1000 نسخه و قیمت 10 هزار تومان به چاپ رسیده است این کتاب «اشک آفتاب» نام دارد و دارای 72 صفحه است.
 
«شوق زیارت در راه ولایت» در واقع یک راهنمای گردشگری دینی در عراق است که مولف این کتاب، حسینعلی سبحانی در مقدمه کتاب نوشته است:

 

«خاطرات سفر حقیر همراه دوستان در اربعین حسینی سال 1396 به عراق، به ترتیب اماکن زیارتی تنظیم گشته و سعی شده است که مختصرا به تاریخ شهرهای زیارتی اشاره شود و توضیح مختصری در فضائل زیارتگاه‌ها و اماکن مقدس داده شود. امید که راهنمای مختصری برای زوار اربعین حسینی و غیر اربعین حسینی باشد.» این کتاب در تیراژ 1000 نسخه و با قیمت 10 هزار تومان در سال 1397 به چاپ رسیده است.

 
«شکوفه در پاییز» نتیجه کنگره شعر و نثر عاشورایی است که در آذر ماه 1388 برگزار شده بود. این کتاب توسط مجری کنگره یعنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان همدان گردآوری و در اسفند همان سال در تیراژ 1000 نسخه و با قیمت 2500 تومان در 190 صفحه چاپ شد. «شکوفه پاییز» دربرگیرنده آیین اختتامیه کنگره بوده است.

 
احمد حبیبیان کتاب دیگری را نیز با عنوان «جاده عشق» نوشته که گزارشی است از سفر وی به کربلا در اربعین 1393 (از 16 آذر تا 23 آذر).


«جاده عشق» با تیراژ 1000 نسخه و قیمت 8 هزار تومان در 132 صفحه به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۲۸۰۶۱۴
https://www.ibna.ir/vdcizuar5t1avq2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران