​رمان شبح، نُهُمین کتاب از مجموعه‌ هری، به تازگی توسط انتشارات ماناکتاب (نگارش الکترونیک کتاب) به چاپ رسیده است.
«شبح» یونسبو در بازار کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) هری هول، کارآگاه سرشناس اسلو که چند سالی می‌شد که هیچ‌کس نمی‌دانست کجاست، ناگهان به نروژ برمی‌گردد و از هیگن، رئیس سابق خود درخواست می‌کند وظیفه‌ حل پرونده‌ای را برعهده‌ای او بگذارد چون به قول خودش: «حل پرونده‌ قتل، تخصص اوست.» اما هیگن دست او را می‌خواند و می‌داند که هری به خاطر دفاع از الگ فاوک، پسر دوست‌دختر سابق خود به اسلو بازگشته است. الگ به جرم قتل جوانی هجده ساله و معتاد به اسم گوستو هانسان، به زندان افتاده و هیچ حرفی برای دفاع از خود نمی‌زند.

هری که الگ را مانند پسر خود می‌داند، حاضر است هر کاری بکند تا بی‌گناهی او را ثابت نماید؛ چون شک ندارد که او قاتل نیست.

طولی نمی‌کشد که هری متوجه می‌شود لقمه‌ای گنده‌تر از دهانش برداشته است.
یکی از نکات برجسته‌ این کتاب، روح گوستو است که در میان صفحات کتاب، ماجرای زندگی و مرگ خود را با زبانی خودمانی برای خواننده شرح می‌دهد.

در بخشی از این کتاب آمده است: «هر چیز خوبی که توی این دنیای کوفتی وجود داره رو یا با دستور دکتر بهت می­دن، یا تموم شده، یا اون­قدر گرونه که واسه چشیدنش باید خون باباتو بدی. زندگی مثل یه رستوران گرون می‌مونه که آدم از پس هزینه­اش برنمیایی. مرگ هم فیشِ پول غذاییه که اصلاً فرصت خوردنشو پیدا نکردی. پس همون بهتر که آدم گرون­ترین غذای مِنو رو سفارش بده – چون به هر حال از پس هزینه­ی ارزون­ترشم بر نمیاد – تا اگه شانس باهاش یار باشه، بتونه یه لقمه­ی گُنده ازش رو بخوره.»

«شبح» با ترجمه سپیده حبیبی در 508صفحه با قیمت 70000تومان از سوی نشر ماناکتاب منتشر شده است. 
کد مطلب : ۲۷۴۰۶۹
https://www.ibna.ir/vdcfvjd01w6dexa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما