«اروپا از دوران ناپلئون» که تاکنون ده‌ها بار در انگلستان و ده‌ها بار در امریکا تجدید چاپ شده است، اکنون یکی از کتاب‌های مرجع درباره تاریخ اروپای مدرن به‌حساب می‌آید. این کتاب بر اساس این اعتقاد نوشته شده که اروپای پس از ۱۷۸۹ را فقط با پژوهش در نیروهای فراگیری می‌توان درک کرد که در طول زمان بر شکل‌گیری اروپای مدرن از بریتانیا تا بالکان تأثیرگذار بودند.
«اروپا از دوران ناپلئون» به چاپ پنجم رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نشر نی چاپ پنجم کتاب اروپا از دوران ناپلئون نوشته دیوید تامسن را در دو جلد منتشر کرد. این کتاب که با همت احد علیقلیان و خشایار دیهیمی به فارسی ترجمه شده در سال 1387 عنوان اثر شایسته تقدیر کتاب فصل را کسب کرده است.

نویسنده کتاب دیوید تامسن که از اساتید به نام تاریخ در کشورهای انگلستان و آمریکا بوده است علاوه بر این کتاب، کتاب‌های دیگر نظیر «تاریخ جهان از 1914 تا 1961» و «تاریخ دموکراسی در فرانسه» را نیز در زمینه تاریخ عمومی جهان به رشته تحریر درآورده است. دیوید تامسن در سال 1970 در 58 سالگی درگذشته است.

«اروپا از دوران ناپلئون» که تاکنون ده‌ها بار در انگلستان و ده‌ها بار در امریکا تجدید چاپ شده است، اکنون یکی از کتاب‌های مرجع درباره تاریخ اروپای مدرن به‌حساب می‌آید. این کتاب بر اساس این اعتقاد نوشته شده که اروپای پس از ۱۷۸۹ را فقط با پژوهش در نیروهای فراگیری می‌توان درک کرد که در طول زمان بر شکل‌گیری اروپای مدرن از بریتانیا تا بالکان تأثیرگذار بودند.تامسن در این کتاب بر عواملی کلی نظیر رشد جمعیت، صنعتی‌شدن، توسعه‌ ماوراء بحار، دموکراسی و سوسیالیسم، ناسیونالیسم، روابط میان جنگ و انقلاب تأکید می‌گذارد. او این عوامل کلی را، نه کشور به کشور، بلکه مرحله به مرحله مورد بررسی قرار می‌دهد تا شکل‌گیری تمدن اروپایی در طول یک قرن و نیم را به صورت کلی پیوسته به ما بنمایاند. حاصل کار تاریخی‌ است با تمام جزئیاتی که سهمی بسزا در شکل‌گیری اروپای مدرن داشته‌اند و طرح کاملی را از گذشته پیش چشم خواننده می‌آورند. 

چاپ پنجم کتاب دو جلدی «اروپا از دوران ناپلئون» را نشر نی در 1472 صفحه و با قیمت صدوچهل هزار تومان در پائیز 1397 منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۶۹۱۴۳
https://www.ibna.ir/vdcc0oqi12bqes8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401