کتاب «دو رکعت نماز عشق» به قلم مهدیه جلال‌پور، سرگذشت‌نامه‌هایی کوتاه از برخی شهدای فرهنگی استان خراسان رضوی را روایت می‌کند.
یادی از شهدای فرهنگی در «دو رکعت نماز عشق»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «دو رکعت نماز عشق» سرگذشت‌نامه‌هایی کوتاه از برخی شهدای فرهنگی استان خراسان رضوی است که به همت جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان شاهد ارض قدس شهر مشهد گردآوری شده و مهدیه جلال‌پور آن‌ها را بازنویسی و تدوین کرده است.
 
در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تهیه و تدوین طرحی تحت عنوان «شاهد پژوهی» اراده کرده است نگاهی دوباره و توجهی دیگرباره داشته باشد به درخشش ستارگانی که از آسمان تعلیم و تربیت آموزش و پرورش این استان سربرآورده و یکرنگی عشق و ایمان را در آفاق سربلندی وطن به رنگ شفق ترسیم نموده‌اند. از این منظر آموزش و پرورش خراسان رضوی با 278 شهید فرهنگی، 1058 جانباز فرهنگی،‌ 939 آزاده فرهنگی و قریب به 2100 دانش‌آموز شهید که مایه‌های پرافتخار آموزش و پرورش این دیارند، بیشترین افتخارات را در عرصه ایثار و شهادت آفریده است.»
 
نخستین چاپ کتاب «دو رکعت نماز عشق» در 228 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 18 هزار تومان از سوی انتشارات بهار اندیشه راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۲۶۷۴۰۱
https://www.ibna.ir/vdchvqniz23n-kd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب