سید ابراهیم عمرانی از پیشکسوتان کتابداری، صبح امروز در نخستین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران خبر درگذشت پوری سلطانی، بنیانگذار کتابداری نوین ایران را اعلام کرد.
«پوری سلطانی» ​بنیانگذار کتابداری نوین ایران درگذشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سید ابراهیم عمرانی در نخستین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران که درباره خدمات استاد پوری سلطانی در کتابداری ایران سخن می‌گفت، اعلام کرد: استاد پوری سلطانی ساعتی پیش در حالی که حال عمومی وی در روزهای پیشین مساعد نبود، دار فانی را وداع گفت.

این خبر که برای اولین بار از سوی سید ابراهیم عمرانی مطرح می‌شد، حاضران در کنگره را بسیار تحت تأثیر قرار داد که در ادامه با قرائت فاتحه‌ای یاد این استاد بزرگ را گرامی داشتند.

عمرانی در گفتگویی کوتاه به خبرنگار ایبنا گفت: ساعت 9  صبح امروز اطلاع پیدا کردم خانم سلطانی ما را ترک کردند و از این دنیا رفتند.

وی که از شاگردان پوری سلطانی بود، از دست دادن بنیانگذار کتابداری نوین ایران را به جامعه فرهنگی و به خصوص جامعه کتابداری کشور تسلیت گفت.

استاد پوری سلطانی متولد سال ۱۳۱۰ و از پایه گذاران علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی در کشور است. سلطانی جایزه ترویج علم ایران را از سوی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران دریافت کرده است. وی پایه‌گذار مرکز ملی خدمات کتابداری بوده و سابقه عضویت هیأت علمی دانشگاه تهران و عضو هیات علمی گروه کتابداری کتابخانه ملی ایران را نیز داشته است.

زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر استاد پوری سلطانی متعاقباً اعلام خواهد شد.
کد مطلب : ۲۲۹۳۹۵
https://www.ibna.ir/vdchwwnim23nixd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال