کتاب «روایت نزدیک؛ اصحاب کریمی» که به قلم محمد صادق کریمی تدوین شده است، به زودی از سوی انتشارات روایت، روانه بازار نشر خواهد شد.
محمد صادق کریمی
محمد صادق کریمی
محمد صادق کریمی در گفت‌و گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: «اصحاب کریمی» به عنوان یک رزمنده، عملیات بیت‌المقدس را روایت کرده است. هر چند وی درعملیات‌های دیگری هم حضور داشته است اما ترجیح داد به دلیل حضور دوستان دوران مدرسه‌اش در عملیات بیت‌المقدس، از این عملیات در «روایت نزدیک» بگوید.

وی با بیان این‌که اصحاب کریمی از نیرو‌های داوطلب بسیج حاضر در جنگ تحمیلی بود و بعد‌ها پاسدار شد، افزود: این رزمنده در 16 سالگی به همراه برخی دوستانش داوطلبانه به جبهه‌ها اعزام شد و بعضی دوستانش نیز به شهادت رسیدند.

 کریمی ادامه داد: کار نگارش این اثر را از سال 1391 به سفارش موسسه انتشاراتی روایت فتح آغاز کردم. مصاحبه‌ها برای نوشتن این کتاب فقط یک هفته به طول انجامید اما وقتی کار نوشتن آن را آغاز کردم، با خلاء‌هایی مواجه شدم که در سال 1393 با مصاحبه مجدد آن را برطرف کردم.

نویسنده نخستین کتاب از مجموعه «جانبازان» درباره ویژگی‌های خاص روایت اصحاب کریمی از عملیات بیت‌المقدس توضیح داد: البته هر فردی روایت خاص خود را از جنگ دارد و در واقع روایت هر فرد متفاوت است. آن‌چه این کتاب را از سایر روایت‌ها از عملیات‌های بیت‌المقدس می‌کند، روایت یک دانش‌آموز از صحنه نبرد است.

وی در این باره افزود: اصحاب کریمی در مصاحبه‌ها بارها از واکنش خود و دوستانش در مواجهه با عراقی‌ها برای نخستین‌بار گفته است و این‌که چقدر از کشتن یک مهاجم عراقی دچار هراس می‌شده‌اند. همچنین در خلال مصاحبه‌ها از شخصیت برخی رزمندگان گفته شده است که چگونه با داشتن زمینه‌های معنوی، رشد یافتند.

 کریمی ویژگی مجموعه «روایت نزدیک» را نسبت به دیگر آثار، بیان جزییات عنوان کرد و گفت: تدوین مصاحبه‌های این کتاب به انجام رسیده است و پس از تایید راوی، برای چاپ در اختیار انتشارات روایت فتح قرار می‌گیرد.

انتشارات روایت فتح، مجموعه کتاب‌های «روایت نزدیک» را با هدف پرداختن به روایت، مستند از جنگ تحمیلی منتشر می‌کند.
کد مطلب : ۲۲۱۲۰۹
https://www.ibna.ir/vdcdzf0xnyt0xx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس
رحلت امام خمینی(ره)
پرونده ویژه آزادسازی خرمشهر