اسدالله شعبانی،‌شاعر و نویسنده کودک ونوجوان ویژگی‌های احساسی و کارکردی غزلیات سیمین بهبهانی را چه در حوزه بزرگسال و چه نوجوان یکی از نکات بارز آثار وی دانست و از انتشار مجموعه شعرهای بهبهانی با محوریت کودک و نوجوان با نام «کشتی‌بان» خبر داد.
اسدالله شعبانی :«کشتی‌بان» بهبهانی با محوریت کودکان و نوجوانان منتشر می‌شود
اسدالله شعبانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با ابراز تاسف از درگذشت این شاعر توانمند ابراز کرد: به واقع سیمین بهبهانی را می‌توان غزل بانوی پارسی این سرزمین نامید؛ کسی که یکی از سرشناس‌ترین اهالی ادب فارسی ما به شمار می‌رفت و اشعارش همواره مورد استقبال قرار گرفت.

وی گفت: بی شک خصوصیات اخلاقی این شاعر توانمند و همچنین نوع خاص غزلیات وی که می‌توان بدون اغراق گفت با مهارت خاص سروده شده و همچنین ظرافت بی‌بدیلی که در آثار وی به چشم می‌خورد، نام وی را در تاریخ ادبیات این کشور ماندگار کرد.

این شاعر و نویسنده در ادامه افزود: بیش از شش دهه از حضور سیمین بهبهانی در عرصه شعر معاصر ایران می‌گذرد و او استوار در این راه گام برداشته است و در جایگاهی قرار دارد که از تعریف و تمجید بی‌نیاز است. غزلیات سیمین در اعماق ضمیر جامعه نفوذ کرد و شخصیت ادبی و هنری‌اش در تمامی حوزه‌ها از او یک چهره بی‌بدیل و روشنفکر ساخته است.

وی درباره شخصیت و جایگاه بهبهانی در حوزه ادبیات یادآور شد: غزلیات سیمین مانند دیگر شعرای بزرگ ایران بسیار سهلِ ممتنع بود و شعرهای او در عین سادگی بسیار تاثیرگذار سروده شد. او توانست غزل را از حالت انتزاعی و دور از ذهن خارج کند و این کار را به شیوایی و زیبایی هرچه تمام انجام داد.

شعبانی از چاپ برخی از اشعار سیمین بهبهانی با محوریت کودک ونوجوان با عنوان «کشتی بان» در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد و گفت: با توجه به  قالب حماسی و شجاعت خاصی که در اشعار خانم بهبهانی نمایان بود امیدوارم چاپ این مجموعه شعر به زودی به سرانجام برسد.
کد مطلب : ۲۰۵۳۹۲
https://www.ibna.ir/vdci3warrt1aup2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما