جایزه بهترین کتابفروشی مستقل بریتانیا بخشی از جایزه کتاب بریتانیا هر سال از بین مناطق نه‌گانه این کشور انتخاب می‌شود. امسال این جایزه به یک کتابفروشی ایرلندی رسید.
کتاب‌فروش ایرلندی برنده یکی از جوایز کتاب بریتانیا
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از آرتی‌ای، چارلی برن صاحب کتابفروشی گالوی توانست جایزه بهترین کتاب‌فروشی مستقل در بریتانیا را کسب کند. جایزه بهترین کتابفروشی مستقل بریتانیا (IBW) جزئی از جایزه کتاب بریتانیا است که چند روز پیش برندگان خود را اعلام کرد. هر ساله از نه منطقه بریتانیا کتابفروشی‌های مستقل برای کسب این جایزه با هم رقابت می‌کنند.
 
چارلی برن می‌گوید در کتابفروشی خود بیش از 100هزار عنوان کتاب دارد که هر روز میزبان صدها نفر از علاقمندان به کتاب است. یکی از خصوصیات اصلی کتابفروشی گالوی عرضه کتاب‌های دست دوم برای دانشجویان است.
 
کتابفروشی گالوی در سال 1989 در خیابان دومینیک شهر گالوی افتتاح شد و از آن زمان تا کنون به یکی از مراکز فرهنگی این شهر تبدیل شده است.
 
جایزه کتاب بریتانیا هر ساله از 9 منطقه بریتانیا کتابفروشی‌هایی را برای کسب این جایزه نامزد می‌کند. امسال 48 کتاب‌فروشی در لیست نهایی نامزدهای دریافت این جایزه معرفی شده بودند. برندگان دیگر جوایز کتاب بریتانیا قرار است ماه می امسال اعلام شوند.   
کد مطلب : ۲۷۳۴۸۹
https://www.ibna.ir/vdcaaenuo49n0y1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران