دو کتاب تاریخی امسال توانستند به طور مشترک جایزه کتاب بنفکرافت را کسب کنند. جایزه بنکرافت هر سال از سوی دانشگاه کلمبیا به بهترین کتاب‌های سیاسی و تاریخ آمریکا اعطاء می‌شود.
برندگان جایزه کتاب سیاسی دانشگاه کلمبیا
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک تایمز، دو کتاب تاریخی امسال توانستند به طور مشترک جایزه کتاب بنفکرافت را کسب کنند. جایزه بنکرافت هر سال از سوی دانشگاه کلمبیا به بهترین کتاب‌های سیاسی و تاریخ آمریکا اعطاء می‌شود.
 
این جایزه در سال 1948 توسط فردریک بنکرافت تاسیس و در ابتدا به برندگان 10هزار دلار و بعد از سال 2004 جایزه نقدی 40هزار دلاری می‌‌دهد.
 
فردریک داگلاس با نوشتن یک کتاب بیوگرافی از حوادث قرن نوزدهم کشور آمریکا توانست یکی از برندگان جایزه امسال دانشگاه باشد. کتاب داگلاس با عنوان پیامبر آزادی از سوی انتشارات سیمون اند شوستر منتشر شده است و درباره تاریخ کشور آمریکا در سال‌های قرن نوزدهم به موضوع برده‌‌داری می‌پردازد.
 
لیزا بروکس با کتاب قوم دوست‌‌داشتنی ما از سوی انتشارات دانشگاه ییل دیگر برنده جایزه امسال دانشگاه کلمبیا بود. او در کتابش به تعدد اقدام مختلف و مهاجران کشور آمریکا پرداخته است. او داستان مستندگونه‌ای از تنش‌ها، اتحادها و خیانت‌ها در آمریکا را روایت می‌کند که در اصل جنگ میان بومیان آمریکا و مهاجران اروپایی همراه متحدان هندی‌شان است.
کد مطلب : ۲۷۲۹۳۱
https://www.ibna.ir/vdcbf5b58rhbz9p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما