مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد خبر داد؛

ثبت نام ۱۵۰ نفر از اعضای کانون های مساجد یزد در مسابقات قرآنی مدهامتان

یزد – مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد با اشاره به زمان ثبت نام مسابقات قرآنی مدهامتان گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر از فعالان قرآنی کانون‌های مساجد یزد در این مسابقات ثبت نام کرده‌اند.
ثبت نام ۱۵۰ نفر از اعضای کانون های مساجد یزد در مسابقات قرآنی مدهامتان
محسن رستگاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، گفت: برگزاری فعالیت‌های قرآنی در کانون‌های مساجد به عنوان یکی از اولویت‌های ما در فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

وی افزود: بدین منظور با محوریت مساجد سعی کرده‌ایم اقدامات متعددی از جمله برنامه‌های محفل انس با قرآن، مساجد پایگاه‌های قرآنی و مسابقات قرآنی داشته باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد ادامه داد: یکی از این فعالیت‌ها برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان است که با هدف شناسایی و معرفی فعالان قرآنی مساجد اجرا می‌شود.

رستگاری گفت: این مسابقات برای شانزدهمین سال است که در سطح کانون‌های مساجد اجرایی می‌شود و در قالب این مسابقات نخبگان قرآنی استان شناسایی و با توجه به اینکه برترین‌ها سهمیه مسابقات اوقاف را دارند، شاهد ارتقای بچه‌های مسجد هستیم.

وی ادامه داد: این مسابقات در سه رده سنی کودکان زیر هفت سال، نوجوانان ۷ الی ۱۶ سال و جوانان ۱۷ الی ۳۰ سال در دو بخش عمومی شامل استعدادیابی قرآنی، برگزاری جلسات قرآن کریم، تلاوت نور و تولیدات هنری و بخش اختصاصی شامل رشته‌های قرائت(ترتیل، تحقیق و تقلیدی)، حفظ(کل و جزء ۳۰)، اذان، مکبری، مفاهیم و معارف اهل بیت برگزار می‌شود که مرحله استانی به صورت بارگذاری آثار و سپس داوری انجام خواهد شد و برترین‌ها به مرحله کشوری که به صورت حضوری برگزار می‌شود، راه می‌یابند.

رستگاری ثبت‌نام و ارسال آثار را تا ۳۰ تیرماه اعلام کرد که علاقه‌مندان می‌توانند تا مهلت ذکر شده از طریق سامانه بچه‌های مسجد نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر در این دوره از مسابقات ثبت‌نام کردند بیان کرد: تاکنون رشته‌های مفاهیم و حفظ جز ۳۰ قرآن کریم بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان را دارد. 
کد مطلب : ۳۳۹۰۶۰
https://www.ibna.ir/vdciq3aput1apu2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب