به مناسبت بزرگداشت هنرمندانه دهه کرامت؛

تماشاخانه سیار با نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا» به فارس آمد

تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت اعیاد دهه کرامت با ویژه برنامه مسیر هشتم و اجرای نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا» میهمان شهر شیراز و شهرستان‌های فارس خواهد بود.
تماشاخانه سیار با نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا» به فارس آمد
سرویس استان‌های خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) - نجمه اشرفی: تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت اعیاد دهه کرامت با ویژه برنامه مسیر هشتم و اجرای نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا»  با حضور هنرمندان ملی، از امروز پنجشنبه چهارم خرداد تا روز شنبه ششم خردادماه میهمان شهر شیراز و شهرستان‌های فارس خواهد بود.

علی یداللهی کارگردان نمایش «کلاغ بلا، توپ طلا» در گفتگو با ایبنا گفت: این نمایشنامه براساس طرحی از سعید تاجیک توسط مهدی صفاری نژاد نوشته شده و موضوع محوری آن مواجهه کلاغی با گنبدطلاست.

وی منقبت خوانی و نقالی و پخش انیمیشن را از دیگر بخش‌های ویژه برنامه مسیر هشتم برشمردو توضیح داد: به مناسبت دهه کرامت این کاروان هنری از منطقه شلمچه و استان خوزستان سفر خود را آغاز کرده و پس از اجرای برنامه در فارس از مسیر استان یزد به سمت خراسان می‌رود و در طول این مسیر در شهرهایی که قدمگاه امام رضا بودند، اجرای برنامه خواهند داشت. یداللهی تصریح کرد: شیراز نیز به عنوان سومین حرم اهل بیت در بین شهرهای هدف این برنامه قرار گرفته است.
 
سعیدرضا کامرانی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس نیز با اعلام این خبر گفت: تماشاخانه سیار امروز که روز نخست استقرار تیم در شیراز است  ۳ اجرا در سعدیه، جنب حرم مطهر شاه چراغ علیه‌السلام و گذر حافظ خواهد داشت. روز جمعه ۵ خرداد نیز با ۴ برنامه در روستاهای سلطان‌آباد، شاپورجان، کفترک و ماه فیروزان میزبان عاشقان امام رئوف وعلاقمندان به برنامه های هنری هستیم.

کامرانی افزود:  تماشاخانه سیار کانون در روز شنبه ۶ خرداد در شهر زرقان و در مسیر بازگشت در سده اقلید و در کنار قدمگاه امام رضا (ع) برنامه‌های شاد و مفرحی را برای مخاطبان و کودکان و نوجوانان اجرا می‌کنند.

به گزارش ایبنا تیم تماشاخانه سیار و دست اندرکاران ویژه برنامه مسیر هشتم تا آخر دهه کرامت در مسیر سفر امام رضا تا مرو به اجرای برنامه های متنوع خواهند پرداخت.
کد مطلب : ۳۳۸۷۵۶
https://www.ibna.ir/vdcjioetmuqetaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402