مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به آغاز برنامه‌های تابستانی کانون‌های مساجد از تیرماه گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 10 هزار نوجوان در این برنامه‌ها حضور پیدا کنند.
پیش‌بینی حضور 10 هزار نوجوان زنجانی در برنامه‌های اوقات فراغت
امراله حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: هر سال با فرا رسیدن فصل تابستان طرح اوقات فراغت در کانون‌های مساجد اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز این برنامه با عنوان«مسجد، کانون نشاط» و در قالب کلاس‌های فرهنگی، هنری، تربیتی، آموزشی و ورزشی اجرا می‌شود، اضافه کرد: طبق پیش‌بینی امسال 385 کانون در روستا و شهر میزبان طرح اوقات فراغت خواهند بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه برنامه‌های تابستانی کانون‌های مساجد از اوایل تیرماه آغاز خواهد شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود که امسال 10 هزار نفر در این برنامه‌ها شرکت کنند.

حسنی با تأکید بر اینکه امسال از ظرفیت مدارس نیز برای تشکیل کلاس‌های تابستانی استفاده می‌شود، اضافه کرد: در همین راستا اجرای طرح «مسجد، مدرسه و خانواده» با مشارکت آموزش و پرورش در دستور کار است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های تابستانی کانون‌های مساجد در سامانه مساجد بارگذاری شده است، افزود: برنامه‌ها با رویکرد آموزشی، تفریحی و گردهمی دوستانه برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه موضوع اوقات فراغت بسیار مهم است و باید برای حضور پرنشاط کودکان، نوجوانان و جوانان در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، برنامه‌ریزی خوبی صورت گیرد، گفت: سعی ما در جلسات با مسئولان مختلف بر این است که جایگاه مساجد و کانون‌ها در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت تقویت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: در راستای غنی‌تر کردن برنامه‌های اوقات فراغت، دوره توانمندسازی مدیران و مربیان کانون‌ها بر اساس نیازسنجی در ایام اوقات فراغت برگزار می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۳۸۷۴۲
https://www.ibna.ir/vdceev8xwjh8xfi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب