این کتاب با موضوع ذهن آگاهی طی ۵۰ تمرین این فن را به مخاطبان آموزش می‌دهد و همچنین به آنها نشان می‌دهد که چگونه ذهن آگاهی می‌تواند علائم استرس و عواقب ناشی از استرس از جمله فشار خون و تنش عضلانی را کاهش دهد.
۵۰ تمرین برای کاهش علائم استرس
 دانیال باقریه مترجم «ذهن آگاهی برای مدیریت استرس» که به تازگی از سوی انتشارات ارجمند منتشر شده در گفت‌وگو با خداداد خادم خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) بیان کرد: این کتاب با موضوع ذهن آگاهی طی ۵۰ تمرین این فن را به مخاطبان آموزش می‌دهد و همچنین به آنها نشان می‌دهد که چگونه ذهن آگاهی می‌تواند علائم استرس و عواقب ناشی از استرس از جمله فشار خون و تنش عضلانی را کاهش دهد.

او ادامه داد: هدف من از ترجمه کتاب مذکور این بود که اول از همه بتوانم در راستای معرفی و آموزش ذهن آگاهی به همگان تلاشی کرده باشم و دوم اینکه فنی را به مخاطبان آموزش دهم که با استفاده از آن بتوانند بر استرس های روزمره ی زندگی فائق آیند.

او افزود: این کتاب برای عموم افراد توصیه می‌شود و برای مطالعۀ آن نیازی به تحصیلات آکادمیک نیست لذا توصیۀ من به مخاطبان عزیز مطالعه و تمرین تمرینات این کتاب می‌باشد؛ این کتاب توسط محسن ارجمند رییس انتشارات ارجمند بررسی و تأیید شد و اساتید دیگر نیز بازخوردهای مثبتی به این اثر دادند. تأکید می‌کنم تا جای ممکن دانش این کتاب عمومی‌سازی شود و در اختیار همگان قرار گیرد.

باقریه گفت: همانطور که پیشتر عرض کردم با توجه به استرس رو‌به‌فزونی مردم ایران، خلاء‌ای در این زمینه احساس شد و تصمیم گرفتم کتابی کوتاه اما بسیار کاربردی پیدا کنم تا این نیاز را پوشش دهد.

او در پایان گفت: این اثر را با دقت مطالعه کنید و تمرین‌های آن را به طور منظم انجام دهید، اگر موارد مذکور را به درستی انجام دهید شاهد تغییرات چشمگیری در اوضاع روانی خود خواهید بود.
 
کد مطلب : ۳۳۸۵۶۵
https://www.ibna.ir/vdch-6nxm23nxmd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402