مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه بازدید از سی‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تفاهم‌نامه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و بنیاد سینمایی فارابی برای راه اندازی میز مشترک اقتباس خبر داد.
تفاهم‌نامه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و بنیاد سینمایی فارابی برای راه‌اندازی میز مشترک اقتباس
به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌ (ایبنا)، سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، درباره تفاهم‌نامه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی گفت: محتوای آثار اقتباسی و نشر مکتوب به تقویت و غنای آثار سینمایی کمک می‌کند و به‌منظور تقویت اقتباس در سینما در طی توافق معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی میز مشترکی راه‌اندازی شد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه افزود: در سال‌های گذشته آثار اقتباسی خوبی در سینمای ایران داشتیم اما آن‌طور که باید و شاید به اقتباس توجه ویژه‌ای نشده است. در بنیاد سینمایی فارابی نیز در سال گذشته اتفاقات و حرکت‌های خوبی صورت گرفت اما واقعیت امر این است که در نهایت هیچ‌کدام از تصمیمات و فرآیندها منجر به تولیدات سینمایی از آثار اقتباسی فاخر نشد. حوزه نشر و کتاب ذیل معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در طی توافق و برنامه‌ریزی صورت‌گرفته با هماهنگی معاونت فرهنگی به‌ریاست جناب آقای دکتر یاسر احمدوند، میز مشترکی برای آثار اقتباسی راه‌اندازی شده و در نمایشگاه امسال آغاز به کار آن اعلام شد.

این میز به بررسی پیشنهادات اقتباس، در میان کتاب‌های چاپ‌شده خواهد پرداخت و کارگروه مشترکی در مقام سفارش‌دهنده و تولیدکننده فیلم‌نامه‌های اقتباسی ناظر به تولید خواهد بود و کتب، داستان‌ها و پیشنهاداتی که به فضای تولید آثار اقتباسی در سینما نزدیک است را دنبال خواهد کرد.

این توافق‌نامه در نمایشگاه امسال انجام شد و پس از نمایشگاه بین‌المللی کتاب این میز به‌طور تخصصی با هدف شناسایی آثار اقتباسی برای تولید فیلم سینمایی با محوریت اقتباس مستقر خواهد شد.
کد مطلب : ۳۳۸۵۱۲
https://www.ibna.ir/vdcjvoet8uqetiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402