مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی همدان در اردیبهشت بسیار پربار بود گفت: در آخرین روز اردیبهشت بزرگداشت باباطاهر شاعر دوبیتی‌ سرای همدان برگزار می‌شود.
اردیبهشت داغ فعالیت‌های فرهنگی همدان/ بزرگداشت باباطاهر در همدان برگزار می‌شود
مسعود ویژه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، با اشاره به ساخت فیلم سینمایی زندگی شهید سردار همدانی اظهار کرد: ساخت این فیلم به لحاظ محتوایی و سندیت اثر زیر نظر حمید حسام نویسنده برجسته همدان خواهد بود و چند روز آینده کلید می‌خورد.

وی ادامه داد: فیلمنامه و کارگردانی این مجموعه از بنیاد فارابی و سازمان سینمایی خواهد بود که امیدواریم مانند کتاب این شهید بتواند مخاطبان خود را راضی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه برای ایجاد ظرفیت‌های فرهنگی هنری همدان در عرصه بین‌المللی هم رایزنی‌هایی با سازمان فرهنگ و ارتباطات انجام شده است فزود: ۵۵ دفتر نمایندگی در کشور‌های مختلف داریم که در تلاشیم از طریق آنها فروش و عرضه محصولات نفیس فرهنگی و هنری هنرمندان همدان در عرصه‌های بین المللی را داشته باشیم.

ویژه به اقدامات انجام شده در بخش اقتصاد و فرهنگ و فعالیت برنامه شاتوت مارکت هم اشاره کرد و گفت: هنرمندان همدانی در حال بارگذاری آثار خود در این برنامه هستند.

وی افزود: فروشگاه دائمی ما نیز در حال آماده‌سازی است و تا یک ماه آینده در مکانی با دسترسی مناسب برای عرضه محصولات فرهنگی و هنری هنرمندان استان همدان آغاز به کار می‌کند.

ویژه همچنین به تغییر کادر هنرستان وابسته به این اداره‌کل و درخواست رشته‌های جدید برای آن اشاره کرد و گفت: از ابتدای مهرماه پنج رشته جدید از جمله نقاشی، سینما و انیمیشن به رشته‌های موجود اضافه خواهد شد.

وی عنوان کرد: تجهیزات و اقلام مصرفی و کارگاهی هنرستان خریداری شده و فضای این مجموعه هم در ایام تابستان به عنوان فرهنگسرا مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: مقدمات راه‌اندازی دانشگاه فرهنگ و هنر و رسانه برای ابتدای مهرماه فراهم شده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان قطعاً در همدان ادامه خواهد یافت و زمان برگزاری این جشنواره در پاییز است گفت: از آنجایی که امسال روز جهانی کودک مصادف با سالروز شهادت سردار همدانی و برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان همدان است این جشنواره با چند هفته فاصله برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به فعالیت‌های این اداره کل در بحث افزایش نشاط اجتماعی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه مقدماتی با شهردار انجام شده که در ۶ ماه ابتدایی سال با کمک هنرمندان همدانی رویدادهایی در جهت افزایش نشاط اجتماعی در پیاده‌راه‌های همدان داشته باشیم.

وی همچنین به فعالیت‌های مؤسسه شادمانه و برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف در همدان اشاره کرد و گفت: فراخوان دومین جشنواره مد و لباس هم در روزهای آینده اعلام می‌شود.

ویژه همچنین به برگزاری کارگاه‌های تربیت جنسی کودکان و همچنین کارگاه‌ تخصصی ۱۸ ساعته عفاف و حجاب با حضور فعالان فرهنگی و همچنین چندین نشست تخصصی دیگر در همدان اشاره کرد.

وی افزود: ۳۱ اردیبهشت‌ماه هم گرامیداشت باباطاهر را در جوار ارامگاه این شاعر شهیر برگزار خواهیم کرد.
کد مطلب : ۳۳۸۳۳۸
https://www.ibna.ir/vdcfmcdmcw6dmma.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402