مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد؛

حمایت اوقاف از طرح‌های پژوهشی در حوزه قرآنی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به انتشار فراخوان مربوط در حوزه حمایت از طرح‌‎های پژوهشی در حوزه قرآن گفت: تولید کتاب، تولید رساله دکتری و سطح چهار، تولید رساله ارشد و سطح سه، مقالات علمی از جمله طرح‌‎های مورد حمایت است.
حمایت اوقاف از طرح‌های پژوهشی در حوزه قرآنی
حجت‌الاسلام مختار کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی، مصداق امر خیر شناخته شده و نیز یکی از مهم‌ترین راهبردهای توسعه خیر در جامعه‌ است، گفت: در همین راستا فعالیت‎های مربوطه در اوقاف در این حوزه انجام می‌شود.

وی با اشاره به حمایت اوقاف از طرح‌های قرآنی در حوزه‌های مختلف افزود: در همین راستا فراخوان مربوط در حوزه پژوهش‌‌های قرآنی منتشر شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: محورهای این فراخوان شامل محورهای کلی، محورهای نظام سیاسی قرآن، محورهای  نظام فرهنگی قرآن و محورهای نظام اخلاقی قرآن است.

کرمی افزود: موضوعات طرح شده برای این فراخوان هم شامل تولید کتاب، تولید رساله دکتری و سطح چهار، تولید رساله ارشد و سطح سه، مقالات علمی(پژوهشی- ترویجی- تخصصی)، رساله، پژوهش و آثار آماده انتشار و جزوات و تولیدات سفارشی و کرسی‌های تخصصی(نقد، نوآوری و نظریه‌پردازی) است.

وی با اشاره به اینکه مهلت شرکت در این فراخوان تا پایان شهریور امسال اعلام شده است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیتی که استان زنجان در حوزه قرآنی دارد، انتظار داریم طرح‎‌های خوبی در این زمینه ارائه شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به برخی از طرح‌‎های قرآنی در حال اجرا در استان زنجان افزود: هم اکنون طرح تربیت حافظان قرآن کریم با همکاری موسسات قرآنی در سطوح مختلف سنی در حال اجراست و خوشبختانه خروجی مثبتی هم داشته است.

کرمی با اشاره به درخشش قرآن آموزان زنجانی در سطوح ملی و بین‌المللی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مهم اوقاف گسترش فعالیت‌ها در این بخش است که در این راستا برنامه‌های مشترک با سایر ارگان‌ها از جمله تبلیغات اسلامی و ارشاد اجرا می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۳۸۳۰۵
https://www.ibna.ir/vdcjyoetiuqettz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402