مدیر موسسه اندیشه و تمدن شیعه، از برگزاری نشست علمی فرهنگی «ضرورت گذر به مرحله حضور آکادمیک شیعه در جهان» خبر داد.
نشست «ضرورت گذر به مرحله حضور آکادمیک شیعه در جهان» برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری شاهرودی، مدیر موسسه اندیشه و تمدن شیعه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، گفت: با توجه به جهانی‌بودن دین مبین اسلام و لزوم ترویج آموزه‌های ناب آن از لسان قرآن و اهل‌بیت(ع) در دنیا، ضرورت حضور تبلیغی از سال‌های دور به همت اندیشمندان و بزرگان شیعه به درستی درک شد و با عنایات خداوند متعال و لطف اهل‌بیت(ع)، کارهای بزرگی انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون حضور در جهان به‌صورت سنتی تبلیغی بوده؛ گرچه تا حدی موفقیت‌هایی کسب شده است اما آنچه مطلوب بوده، فراهم نشده؛ و اکنون نوبت آن فرارسیده است که نقشه راه حضور آکادمیک شیعه در مراکز علمی دنیا طراحی شود تا براساس آن، بتوانیم در همه مراکز علمی جهان حضور فعال داشته باشیم و این گام مهم را برای نهادینه‌کردن گفتمان اسلام ناب در میان اندیشمندان بین‌المللی برداریم.

مدیر موسسه اندیشه و تمدن شیعه افزود: گام اول در طراحی این نقشه راه، همفکری و هم‌افزایی اندیشمندان و فعالان عرصه بین‌الملل است تا این همفکری، گفتمان بین نخبگانی را در حد اعلی ایجاد کند و سپس حاصل این هم‌افزایی فکری، طراحی نقشه راه و بعد ورود به فاز عملیاتی این نقشه راه باشد.

اکبری شاهرودی، ضمن اشاره به همکاری‌های این موسسه با علمای حوزه و فعالان عرصه بین‌الملل، گفت: با لطف خداوند و عنایات اهل‌بیت(ع)، نخستین جلسه این سلسله نشست‌ها با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جهانگیری فعال موثر عرصه بین‌الملل و ریاست محترم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دفتر قم برگزار می‌شود و سعی داریم هر ماه، میزبان یکی از فعالان نافذ این عرصه باشیم تا در کنار هم، نقشه راه حضور آکادمیک شیعه در مجامع علمی دنیا طراحی شود.

وی گفت: علاقه‌مندان به این مبحث می‌توانند، دوشنبه 22 اسفندماه از ساعت 16 و 30 دقیقه در مرکز فقهی ائمّه اطهار(ع) سالن غدیر حضور پیدا کنند.

به گزارش ایبنا؛ این نشست در شبکه مجازی ایتا به آدرس @andishe_tamaddone_shia  زنده پخش خواهد شد.
کد مطلب : ۳۳۴۰۸۸
https://www.ibna.ir/vdcdjo0sjyt0sz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402