مسئول دفتر نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان میاندوآب در گفت‌وگو با ایبنا؛

فعالیت 5 کتابخانه مسجدی در شهرستان میاندوآب

مسئول دفتر نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان میاندوآب گفت: در میاندوآب 221 کانون فرهنگی و هنری شهری و روستایی و 5 کتابخانه مسجدی فعالیت می‌کنند.
فعالیت 5 کتابخانه مسجدی در شهرستان میاندوآب
آرش قنبری، مسئول دفتر نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان میاندوآب، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، گفت: در میاندوآب 221 کانون فرهنگی و هنری شهری و روستایی فعالیت می‌کنند، از این تعداد 158 کانون در شهرستان میاندوآب، 24 مسجد در شهرستان چهاربرج، و 39 کانون در شهرستان باروق با 5 کتابخانه مسجدی فعال هستند.

قنبری ادامه داد: این کتابخانه‌ها در کانون‌های فرهنگی و هنری «فتح‌المبین»، «آل عبا»، هاشمی‌نژاد و شهید باهنر میاندوآب و کانون فاطمه زهرا شهرستان چهاربرج  قرار دارند. در این کتابخانه‌ها نزدیک 8 هزار جلد کتاب، ویژه نوجوانان و جوانان مسجدی قرار دارد.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری آل عبا و باهنر میاندوآب به‌دلیل کمبود کتاب و قفسه غیر فعال هستند، گفت: «شنبه‌های کتاب مساجد»، نشست‌های کتابخوانی و معرفی کتاب هر هفته به منظور ترغیب اعضای کانون و به خرید و مطالعه کتاب خوب، تقویت فعالیت‌های مردمی و خودجوش در حوزه کتاب و کتابخوانی، افزایش سرانه مطالعه و ترویج نهضت مطالعه مفید در این کتابخانه‌ها برگزار می‌شود.

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان میاندوآب افزود: این اقدامات گام موثری برای ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان بوده و ازسوی دیگر کتابخوانی از معبر مساجد را در جامعه گسترش می‌دهد، چرا‌که یکی از اهداف کانون‌های مساجد تحقق این امر مهم است.
کد مطلب : ۳۳۴۰۷۶
https://www.ibna.ir/vdca0ynei49new1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال