مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی خبر داد؛

بیش از 200 بسته ‌فرهنگی در مناطق زلزله‌زده خوی توزیع شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی از توزیع 200 بسته فرهنگی از‌جمله 1500 جلد کتاب و لوازم‌التحریر در بزرگترین کمپ اسکان خانواده‌ها، بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده خوی خبر داد.
بیش از 200 بسته ‌فرهنگی در مناطق زلزله‌زده خوی توزیع شد
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، گفت: بیش از ۲۰۰ بسته ‌فرهنگی از‌جمله ۱۵۰۰ جلد کتاب و لوازم‌التحریر همزمان با اجرای برنامه‌های فرهنگی در بزرگترین کمپ اسکان خانواده‌ها، بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده خوی توزیع شد.

وی افزود: کارکنان کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی به منظور اجرای فعالیت‌های فرهنگی و توزیع بسته‌های فرهنگی به کودکان و نوجوانان با هدف ایجاد نشاط و سرگرمی و کاهش استرس به مناطق زلزله‌زده خوی اعزام شدند.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم ارائه خدمات فرهنگی به آسیب‌دیدگان به‌ویژه کودکان و نوجوانان زلزله‌زده شهرستان خوی گفت: کارکنان کتابخانه‌های عمومی برای ارائه خدمات فرهنگی با هدف حمایت‌های روحی و روانی به کودکان و نوجوانان متاثر از حادثه با عنوان «کاروان یار مهربان» کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در این مناطق حضور یافتند.

وی ادامه داد: مسابقه نقاشی، مسابقه کتابخوانی، جمع‌خوانی و خوانش کتاب، قصه‌گویی، اجرای بازی‌های شاد، آموزش کاردستی و اوریگامی ازجمله ویژه‌برنامه‌های متنوع فرهنگی اجرا شده به همت کتابداران با هدف نشاط بخشی به کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی و اجرا شد. به منظور ارزیابی وضعیت کتابخانه‌های شهرستان خوی تیم ارزیابی و کارشناسی فنی اداره کل با هدف بررسی میزان خسارت وارده به کتابخانه‌ها ارسال شده است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ادامه داد: قرار است با همراهی کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان طی روزهای آینده نیز با حضور در منطقه، فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی اجرا شود.
گزارشگر
فاطمه صمدزاده
کد مطلب : ۳۳۲۲۱۹
https://www.ibna.ir/vdchzinxw23nxid.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال