معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از اهدای 4هزار جلد کتاب به مناسبت دهه فجر به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان خبر داد.
4 هزار جلد کتاب به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اهدا می‌شود
منصور محبی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ایلام گفت: به‌مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیش از 4 هزار جلد کتاب به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان اهداء می‌شود.
 
وی افزود: ادارات و نمایندگی‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان به‌عنوان مراجع توسعه امور فرهنگی، هنری و رسانه‌ای و... نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  ایفا می‌کنند.
 
مولف کتاب «شخصیت‌پردازی در رمان دفاع مقدس» ادامه داد: توزیع هدفمند و عادلانه کتاب در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان، موجب برخورداری جوامع هدف (انجمن‌های فرهنگی، هنری، ادبی، مساجد، مدارس و...) از کتاب‌های اهدایی و بهره‌گیری آن‌ها از منابع انجمن‌های ادبی و هنری، می‌شود. این کتاب‌ها موضوعاتی همچون: مذهبی، داستان و رمان، ادبیات، دفاع مقدس و تاریخ شفاهی جنگ،کودک و نوجوان، زبان و ادبیات بومی، فرهنگ عمومی، ترجمه، کتاب‌های تخصصی، روان‌شناسی و ... را شامل می‌شود.
 
محبی ادامه داد:خوشبختانه در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح استان، اقدامات مناسبی انجام می‌شود و اهدای رایگان کتاب‌های مناسب، یکی از راهکارهای موثر توسعه این رفتار فرهنگی در جوامع هدف است.
 
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌‌های استان گفت: همکاران پرتلاش در اجرای برنامه‌ و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، مذهبی، علمی و پژوهشی به ابزارهای فرهنگی مناسب و روزآمد نیاز دارند.
 
محبی افزود: جریان توزیع و اهدای کتاب در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، به‌طور مداوم و مستمر ادامه دارد و هر هفته شاهد توزیع کتاب در میان جوامع هدف هستیم که این کتاب‌ها از محل خریدهای استانی از ناشران و سهمیه ارسالی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین شده است.
کد مطلب : ۳۳۲۱۶۷
https://www.ibna.ir/vdcjm8etauqetvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال