مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت ارشاد در گفت‌و‌گو با ایبنا؛

صدور مجوز کتاب‌های گویا و الکترونیک به دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی محول شد

به گفته مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبق مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی کتاب‌های صوتی یا گویا همچنین کتاب الکترونیک براساس ضوابط مصوبه اصلاحی 660 در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی ارزیابی خواهند شد.
صدور مجوز کتاب‌های گویا و الکترونیک به دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی محول شد
محمد‌حسین ظریفیان، مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تا پیش از این، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اداره‌کل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز فقط نسخه مکتوب کتاب را ارزیابی می‌کرد اما این فرآیند با مصوبه جدید شورا تغییر کرده است.
 
وی درباره چرایی تغییر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر، شاهد تولید گونه‌های دیگر کتاب با توجه به گسترش فناوری‌های ارتباطی و الکترونیکی هستیم، لازم بود در این زمینه ضابطه و قانونی مصوب تا مشخص شود، کتاب‌های گویا یا صوتی و الکترونیکی طبق چه ضابطه‌ای باید ارزیابی شوند و مجوز بگیرند.
 
ظریفیان با بیان اینکه یک ماده‌واحده جدید به مصوبه جلسه 660 شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1389 افزوده شده است، گفت: براساس این ماده‌واحده جدید از این پس کتاب‌های صوتی یا گویا همچنین کتاب الکترونیک براساس ضوابط مصوبه اصلاحی 660 ارزیابی و مسئولیت آن به عهده اداره‌کل توسعه کتاب و کتابخوانی خواهند بود.
 
مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پیش از این افرادی که درخواست انتشار کتاب گویا داشتند باید از معاونت هنری مجوز دریافت می‌کردند، عنوان کرد: دفتر موسیقی برای صدور مجوز از اداره کتاب استعلام می‌کرد و اگر به لحاظ محتوا، مشکلی وجود نداشت، جنبه‌های دیگر بررسی می‌شدند.
 
ظریفیان ادامه داد: به‌زودی مقدمات اجرای مصوبه فراهم می‌شود تا پیش از پایان سال عملیاتی شود.
کد مطلب : ۳۳۱۶۸۹
https://www.ibna.ir/vdch6znxw23nx-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال