کتاب «آمار مقدماتی و پیشرفته در روانشناسی و علوم رفتاری» منتشر شد؛

شیوه‌های تجزیه تحلیل داده‌ها با استفاده از ماشین حساب 

در این کتاب شیوه‌های تجزیه تحلیل داده‌ها با استفاده از ماشین حساب و نرم افزارهای آماری معرفی شده است.
شیوه‌های تجزیه تحلیل داده‌ها با استفاده از ماشین حساب 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «آمار مقدماتی و پیشرفته در روانشناسی و علوم رفتاری» نوشته زینب میهن دوست از سوی انتشارات ارجمند روانه بازار نشر شده است.

زینب میهن دوست درباره این اثر به ایبنا گفت: کتاب «آمار مقدماتی و پیشرفته در روانشناسی و علوم رفتاری» درباره مفاهیم اساسی و پیشرفته آمار تدوین شده است. در این کتاب شیوه‌های تجزیه تحلیل داده‌ها با استفاده از ماشین حساب  و نرم افزارهای آماری معرفی شده است. هدف اصلی تألیف کتاب مذکور کمک به علاقمندان آمار، دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی و سایر پژوهشگران کمی بود تا بصورت خودآموز مفاهیم پایه ای و پیشرفته آمار را بیاموزند و  به تجزیه و تحلیل داده‌های خود اقدام کنند، و با دقت بیشتر نتایج را تفسیر کنند.

وی ادامه داد: مخاطبان اصلی کتاب پژوهشگران علوم رفتاری و اجتماعی، روان شناسان، و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی هستند. گرچه همه افرادی که تمایل به یادگیری مباحث آماری مقدماتی و پیشرفته دارند با مطالعه کتاب مذکور توانایی لازم برای تجزیه و تحلیل داده‌ها را کسب خواهند کرد، شاهد این ادعا افرادی هستند که نسخه اولیه و غیرچاپی کتاب را مطالعه کرده و بازخورد مثبت به مؤلف داده اند

وی با بیان اینکه مباحث مطرح شده در این کتاب قابل استفاده برای همه افراد علاقمند به یادگیری آمار است عنوان کرد: به عنوان مدرس و استاد راهنمای دانشجویان روان شناسی در مقاطع مختلف تحصیلی متوجه شدم که اغلب دانشجویان در استفاده و کاربرد روش‌های آماری با مشکل مواجه هستند، لذا در صدد برآمدم که به شیوه ای سهل و ساده مباحث آماری را مطرح کنم به گونه ای که یادگیرندگان حتی بطور خودآموز قادر به یادگیری و کاربرد مباحث و روش‌های آماری باشند.

میهن دوست در پایان بیان کرد: به خوانندگان این کتاب اطمینان می‌دهم با مطالعه کتاب مذکور قادر به درک، استفاده و کاربرد روش‌های آماری در طرح‌های تحقیقاتی خود خواهند بود فقط کافی است زمانی را برای یادگیری کتاب صرف کنند.
 
کد مطلب : ۳۳۱۵۸۱
https://www.ibna.ir/vdcivzapzt1apw2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال